Tony Ferguson: Nate, jeśli nie chcesz walczyć to odejdź na emeryturę

Jake Roth – USA Today Sports

El Cucuy poszukuje rywala do kolejnego pojedynku.

Gdyby Tony Ferguson (22-3, 10-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) pokonał Khabiba Nurmagomedova (24-0, 8-0 w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 209 nikt nie mógłby mu odmówić walki o pas. Niestety, do walki nei doszło z powodu problemów Rosjanina ze zbijaniem wagi. Teraz El Cucuy poszukuje kolejnego rywala, ale nie jest to zadanie proste, ponieważ wielu topowych lekkich ma już zaplanowane walki.

Jest kilka rzeczy, które chcemy uporządkować. Chcieliśmy doprowadzić do walki przed Ramadanem, ale Khabib nie chciał. On ma wiele problemów z żołądkiem tak, więc staramy się dowiedzieć kto jest następny, ale ja nie chcę się cofać. Chcę iść do przodu i myślę, że Nate Diaz sklasyfikowany na ósmym miejscu i Michael Johnson z czwartego. Teraz się relaksuję i cieszę się czasem gdy jestem ojcem.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z tych, z którymi Tony jeszcze nie walczył i nie mających zaplanowanej walki jest Nate Diaz (19-11, 14-9 w UFC, #8 w rankingu UFC) i to właśnie jego Ferguson najbardziej atakuje.

Jestem gotowy na wojnę o Kalifornię. Diaz chce reprezentować kod 209, ja jestem spod 805 z Oxnard. Oczywiście moje ręce są o wiele lepsze. Myślę, że to gra o chwałę a nie o pieniądze. Oczywiście musisz sprawić, że będziesz w branży, ale do cholery, Nate, jeśli nie chcesz walczyć to odejdź na emeryturę. Idź robić coś innego, ponieważ my jesteśmy tutaj by walczyć a wszyscy inni są zajęci tak, więc Nate byłby następny.

Ferguson uważa, że w obliczu starcia Conora McGregora (21-3, 9-1 w UFC) z Floydem Mayweatherem powinien zostać utworzony tymczasowy pas.

Jeśli Conor nie będzie walczył to oni powinni utworzyć tymczasowy pas. Myślę, że w między czasie zrobią tymczasowy pas.

Oczywiście Conor jest faworytem w mojej kategorii wagowej, ale ja się z nimi nie bawię, nokautuję ich wszystkich. Kończę ich, duszeniem d’arce czy przez nokaut, to nie ma znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *