John Kavanagh o powrocie Conora McGregora do rywalizacji i motywacji jaką „z pewnością nie są pieniądze”

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi lekkiej UFC Conor McGregor wciąż pozostaje z dala od rywalizacji ze względu na narodziny dziecka, ale jego trener John  Kavanagh przybliżył szczegóły dotyczące  powrotu do walk.

W tej chwili najgłośniejszym tematem jest oczywiście potencjalna walka bokserska między Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem. Mimo zaawansowanych negocjacji dotyczących tej walki, jest jednak jeszcze dużo do zrobienia i nie można mieć stuprocentowej pewności, że do niej dojdzie.

Gdyby negocjacje jednak się nie powiodły i walka nie odbyłaby się z jakiegokolwiek powodu, to pozostaje przecież jeszcze UFC i obrona tytułu wagi lekkiej. Trener John Kavanagh zdradził, że jeżeli nie  dojdzie do walki z Mayweatherem, to McGregor powinien wrócić  do Oktagonu pod koniec lata.

— Powiedzmy, że Mayweather nie zechce stoczyć tej walki z jakiegokolwiek powodu. Wówczas przewiduję nasz powrót do MMA pod koniec lata z walką w obronie pasa.

— Jedną rzecz jaką musicie zrozumieć o Conorze, która może się  wam nie mieścić w głowie to, że pieniądze nie są dla niego motywacją jeśli chodzi o walki. Teraz, nawet z jego ekstrawaganckimi wydatkami, nie byłby w stanie wydać swoich pieniędzy przed przejściem na emeryturę. To nie pieniądze budzą go codziennie rano lecz rywalizacja.

Ostatnią swoją walkę Conor McGregor stoczył na gali UFC 205 pokonując bez większych problemów mistrza wagi lekkiej Eddiego Alvareza odbierając mu tytuł. Został wówczas pierwszym w historii UFC mistrzem posiadającym jednocześnie dwa tytuły mistrzowskie. Pas wagi piórkowej, którego nigdy nie obronił musiał jednak szybko oddać, a teraz w kolejce do obrony czeka pas wagi lekkiej.v

6 thoughts on “John Kavanagh o powrocie Conora McGregora do rywalizacji i motywacji jaką „z pewnością nie są pieniądze”

 1. „…Jedną rzecz jaką musicie zrozumieć o Conorze, która może się wam nie mieścić w głowie to, że pieniądze nie są dla niego motywacją jeśli chodzi o walki […] To nie pieniądze budzą go codziennie rano lecz rywalizacja.”
  „nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne”
  BTW Nie widzę nic złego w tym, że dla zawodowca najważniejsze są pieniądze w walce.

 2. @MMA nikt nie wie jakimi pobudkami kieruje się MC. Kreować swoją osobę można na wiele sposobów, a fani jak my i tak nigdy się nie dowiedzą czym kieruje się ich idol. Więc stwierdzanie jaką motywacją się kieruje MC i próba wmawiania swoich „domysłów” innym jest śmieszna. No i stwierdzenie że dla zawodowca najważniejsze są pieniądze w walce i równoczesne pisanie że nie są one jego motywacją to dziwne zestawienie. 😉

 3. kris11, co wyróżnia przede wszystkim McGregora od innych zawodników którzy byli/są mistrzami?
  To, że potrafi sprzedać swoje walki. Robi show i zarabia na walkach kilkakrotnie więcej niż bez tej otoczki. To pozwala mi twierdzić, że pieniądze są dla niego bardzo ważne i go motywują.
  Nie napisałem „że dla zawodowca najważniejsze są pieniądze w walce”. Napisałem, że nie widzę nic w tym złego jeśli są.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *