Tony Ferguson liczy na zwycięstwo Stephena Thompsona i ostrzega Tyrona Woodley’a

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Chociaż Tony Ferguson zawalczy teraz z Khabibem Nurmagomedovem o tymczasowy pas wagi lekkiej, to on i mistrz wagi półśredniej Tyron Woodley mają sobie dużo do powiedzenia.

Ferguson na spotkaniu z mediami podczas treningu medialnego przed UFC 209 wspomniał o tym, że rozważa przejście , a właściwie powrót do dywizji półśredniej po pojedynku z Nurmagomedovem.

— Słyszałem, że skrytykował to (Woodley), ale wiecie co? Niech on lepiej uważa, ponieważ ja wygrałem The Ultimate Fighter w wadze 170 funtów.

Woodley skrytykował również wypowiedź Fergusona, który uważa, że jego walka z Nurmagomedovem powinna być walką wieczoru gali UFC 209, a nie walka Woodley’a z Thompsonem. „The Chosen One” stwierdził, że jego walka jest na właściwym miejscu na karcie walk, ponieważ on jest mistrzem w przeciwieństwie do Fergusona.

„El Cucuy” przypomniał Woodley’owi swoje osiągnięcia w wadze półśredniej, ale dodał też, że liczy na zwycięstwo Thompsona i w przypadku jego wygranej nie będzie miał potrzeby, by z nim walczyć.

— Macie dobrego gościa w dywizji półśredniej tego Stephena „Wonderboy’a” Thompsona i wiecie co? Pochodnia musi być niesiona przez kogoś dobrego. Mistrzowie rodzą się w mroku. Nie potrzebujemy świateł i blasku reflektorów. Te rzeczy są zarezerwowane dla innych ludzi. Są jednak ludzie, którzy niosą pochodnie jak chociażby Max Holloway w dywizji piórkowej. To jest dobre i to jest w dobrych rękach. Ja nie muszę iść do tej kategorii wagowej.

— W 170 funtach mamy „Wonderboy’a” Thompsona, który rozniesie Woodley’a. Powiem to jeszcze raz, mam nadzieję, że obaj dadzą dobrą walkę i mam nadzieję, że „Wonderboy” wygra. Jeśli więc w dywizji półśredniej pochodnia będzie niesiona przez niego, to będzie spoko. Nie będę musiał zmieniać kategorii, ponieważ tam skąd pochodzę mamy podział na kategorie wagowe i szanujemy to.

Na koniec Tony Ferguson dodał, że Khabib Nurmagomedov dozna na UFC 209 pierwszej porażki w swojej karierze, a on  sam będzie niósł pochodnię w dywizji lekkiej przez długi czas.

— Będę dumnie niósł pochodnię dywizji 155 przez długi czas.

One thought on “Tony Ferguson liczy na zwycięstwo Stephena Thompsona i ostrzega Tyrona Woodley’a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *