Tomasz Szczerek: wywiad po Grappling Arena

Tomasz Szczerek

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Tomaszem Szczerkiem, który w zawodach Grappling Arena wygrał walki w kategorii 98,9 kg.

Fight24.pl: Witam na wstępie chciałbym pogratulować Ci zwycięstwa na zawodach Grappling Arena.

Tomasz Szczerek: Witam i dziękuje za zaproszenie.

Fight24.pl: Jak oceniasz swoje walki?

Tomasz Szczerek: Na Grappling Arena stoczyłem łącznie 3 walki, z których wszystkie skończyłem przed czasem. Jak oceniam swoj wystep? Nigdy siebie nie oceniam to pozostawiam innym. Mogę tylko powiedzieć, że jestem zadowolony ze swojego występu na GA.

Fight24.pl: Kto Twoim zdaniem był najtrudniejszym przeciwnikiem w kategorii 98,9 kg?

Tomasz Szczerek: W kategorii 98.9 kg zabrakło kilku utalentowanych zawodników tak więc poziom tej kategorii był nieco zaniżony.

Fight24.pl: Jak oceniasz poziom tych zawodów?

Tomasz Szczerek: Zawody stały na dobrym  poziomie. Myślę, że z roku na rok poziom tej imprezy będzie coraz wyższy.

Fight24.pl: Jak długo się przygotowałeś do tego turnieju?

Tomasz Szczerek: Jakoś szczególnie nie przygotowywałem się do tych zawodów. Tydzień wcześniej wziąłem udział w obozie organizowanym przez Piotra Bagińskiego w Starym Kaleńsku, natomiast kilka ostatnich dni przed robiłem krótkie treningi szybkościowe.

Fight24.pl: Jakie jest Twoje największe sportowe osiągnięcie?

Tomasz Szczerek: Moim największym sportowym osiągnięciem do tej pory był start na Mistrzostwach Świata ADCC w 2007 roku oraz wice mistrzostwo Polski seniorów w 2009 w kat. 96 kg.

Fight24.pl: Masz jakąś swoją ulubioną technikę kończącą?

Tomasz Szczerek: Mam kilka ulubionych technik. Jedną z nich jest kimura.

Fight24.pl: Czy miałeś przygotowaną jakąś strategię?

Tomasz Szczerek: Jeśli chodzi o strategię to jeszcze rok temu miałem taką żeby wygrywać walki na punkty. Niezbyt dobrze czułem się w parterze. Jednak po roku treningu również w parterze czuję się coraz lepiej. Strategią na Grappling Arena było jak najszybsze obalenie swojego przeciwnika i skończenie go w parterze. Takie były zalożenia.

Fight24.pl: Jakie masz dalsze plany na przyszłość?

Tomasz Szczerek: Plany na przyszłość? Na pewno rozwój mojego klubu TOP TEAM W KOŁOBRZEGU. Mam w klubie kilku chłopaków w których wierze i będę starał się aby osiągali sukcesy w bjj, mma czy w zapasach. Ja osobiście od wrzesnia do grudnia będę walczył w niemieckiej lidze zapaśniczej.

Fight24.pl: Co myślisz o nadchodzących zawodach ADCC w Barcelonie, kto jest Twoim zdaniem faworytem i czy jest szansa, że zobaczymy tam Ciebie?

Tomasz Szczerek: Z tego co zapowiadano przed moją finałową walką w Gdyni, zwycięzca tego pojedynku jedzie na mistrzostwa ADCC do Barcelony. Nie mam jeszcze potwierdzenia tego wyjazdu, ale być może wezmę w nich udział. Jest to najbardziej prestiżowy turniej ADCC na świecie i ciężko jest teraz typować zwycięzców. Na pewno należy spodziewać się fajnych walk bo każdy kto jedzie na taką impreze ma tylko jeden cel – WYGRAĆ.

Fight24.pl: Dziękujemy w imieniu swoim oraz naszych czytelników i pozdrawiamy.

Tomasz Szczerek: Dzięki i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *