Tomasz Sarara w bokserskim turnieju. Na żywo w Eurosporcie

(fot. eurosport)

BIGGER’S BETTER 7

23 września o 20:45 na żywo w Eurosporcie

Jeden z najlepszych polskich fighterów po sparingach z Mariuszem Wachem czuje się silniejszy niż kiedykolwiek

___________________________________________________________________

23 czerwca o godz. 20:45 Eurosport będzie relacjonować na żywo kolejną, siódmą edycję arcyciekawego turnieju bokserskiego Bigger’s Better, który odbędzie się w Wilnie na Litwie. W trakcie jednego wieczoru ośmiu zawodników stoczy ze sobą walki w systemie pucharowym (przegrany odpada). Trzy zwycięskie pojedynki oznaczają triumf w turnieju, 15 000 USD nagrody i prawo udziału w Superfinale w grudniu, w którym zmierzą się wszyscy dotychczasowi triumfatorzy poszczególnych edycji Bigger’s Better. Polskę będzie reprezentować 26-letni Tomasz Sarara, wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu.


Bigger’s Better to jednodniowy turniej bokserski, który został stworzony przez organizację World Kickboxing Network. Jego wyjątkowość polega na tym, że spotykają się w nim zawodnicy wywodzący się z różnych stylów walki (Muay Thai, kickboxing, boks, MMA) walczący na zasadach boksu. Dla większości z nich jest to więc pewnego rodzaju nowość i spore wyzwanie. Kluczem do zwycięstwa są tu umiejętności bokserskie i kondycja, bowiem aby triumfować należy wygrać trzy pojedynki z rzędu (I walka, półfinał i finał).

Do tej pory w każdej edycji Bigger’s Better mogliśmy oglądać sześciu Polaków, ale żadnemu nie udało się zwyciężyć. Najlepszy występ zanotował bydgoszczanin Damian „Turbo” Trzciński, który w czwartej edycji imprezy dotarł do finału, gdzie przegrał po dogrywce na punkty z Chorwatem Ivicą Bacurinem. W najbliższy piątek widzowie Eurosportu zobaczą z kolei jednego z najlepszych polskich zawodników K-1 Tomasza Sararę, który po ośmiu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kolana zamierza wrócić na ring w wielkim stylu.

– To, że będę kontynuował swoją karierę to prawdziwy cud. Wiem, że po operacji więzadeł krzyżowych niejeden sportowiec musiał zakończyć karierę. Ja jednak mocno wierzyłem, że wrócę i będę jeszcze silniejszy. Od połowy lipca jestem już w treningu bokserskim i przygotowuję się wyłącznie pod kątem Bigger’s Better. Sparowałem między innymi z Mariuszem Wachem, dlatego boksersko jestem znacznie lepiej przygotowany niż przed rokiem – mówi Tomasz Sarara.

Przypomnijmy, że Sarara wystąpił w drugiej edycji Bigger’s Better, która odbyła się 22 października 2010 roku na Cyprze. Polak wygrał tam swój pierwszy pojedynek. W półfinale zmierzył się z ważącym 155 kg Rosjaninem Jewgienijem Orłowem. Werdykt sędziów, na korzyść Orłowa, wzbudził wiele kontrowersji.

– Doskonale pamiętam tamtą walkę i uważam, że zostałem skrzywdzony przez sędziów. Mogłem turniej spokojnie wygrać. Tak się jednak nie stało, dlatego teraz mam podwójną motywację. Jestem profesjonalistą, dlatego wiem, że zwycięstwo samo nie przyjdzie. Wśród siedmiu pozostałych zawodników jest przynajmniej dwóch, którzy mogą być naprawdę mocni. Możecie być jednak pewni, że oddam całe serce i będę walczył do końca – dodaje 26- letni krakowianin.

Potencjalni rywale Sarary nie prezentują się nadzwyczajnie, ale nie będą to też łatwi przeciwnicy. Mocny może być Oezcan Cetinkaya. Turek z niemieckim paszportem stoczył w karierze 30 walk w profesjonalnym boksie, a na koncie ma 20 zwycięstw (13 przez KO), 9 porażek i 1 remis. Nieźle wygląda też Ukrainiec Maksym Pediura z 13 zwycięskimi walkami w boksie, 1 porażką i 1 remisem. Obaj walczą na co dzień w formule MMA. Pozostałych pięciu uczestników to: Sergiej Maslobojev z Litwy, Tofan Pirani ze Szwecji, Constantin Bejenaru z Rumunii, Mourad Raid z Danii i Alex Krichanouski.

 

Zasady Bigger’s Better:

Bigger’s Better to seria jednodniowych, trwających około dwóch godzin turniejów rozgrywanych w formacie nieznanym z tradycyjnego bokserskiego ringu. Ośmiu mistrzów różnych stylów walki (Muay Thai, boks, MMA, kickboxing) walczy ze sobą w systemie pucharowym (ćwierćfinały, półfinały i finał). Uczestnicy turnieju muszą ważyć nie mniej niż 79,5 kg, bez górnej granicy. Każda walka składa się z 3 rund po 3 minuty. Dodatkowo runda możliwa jest tylko w przypadku remisu w finale.

 

Bigger’s Better – sezon 1 na żywo w Eurosporcie

Turnieje Data Miejsce
Nr 7 23 września 2011 Wilno – Litwa
Nr 8 4 listopada 2011 Lizbona, Portugalia
Superfinał 16 grudnia 2011 Varazdin, Chorwacja

 

 

 

2 thoughts on “Tomasz Sarara w bokserskim turnieju. Na żywo w Eurosporcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *