Tomasz Drwal przed Fighters Arena Łódź 2

Informacja od organizatora:

Zapraszamy do lektury wywiadu z główną gwiazdą gali Fighters Arena Łódź 2 jaką jest Tomasz Drwal, pierwszy polski zawodnik, który walczył w UFC i pierwszy, który wygrał tam walkę. Jak na razie, pomijając Krzysztofa Soszyńskiego, który reprezentuje Kanadę, Tomek pozostaje jedynym zawodnikiem polskiego MMA, który zwyciężał na arenach największej na świecie organizacji walk MMA.

Zamierza tam wrócić, to jasne dla każdego, kto go zna jako zawodnika. By tak się stało i by Tomek powrócił musi zwyciężyć Brazylijczyka Nascimento w sobotę 26 marca w hali Atlas Arena w Łodzi. Co Tomasz Drwal myśli o nadchodzącej walce i polskim MMA, warto przeczytać poniżej:Tomek, wracasz na polskie areny MMA na gali FAł 2, jak myślisz ile się zmieniło w Polsce w tym sporcie od ostatniej walki?

Zmieniło się i ciągle się zmienia sam fakt, że coraz więcej i częściej organizowane są nowe gale MMA powstają nowe federacje jak chociażby EFMMA. Dużo dobrego się dzieje aczkolwiek wciąż nie przekłada się to ekonomicznie dla zawodników zwłaszcza początkujących.

W walce wieczoru wystąpisz przeciwko Brazylijczykowi Nascimento, uważasz że walka będzie dla ciebie trudna ze względu na markę brazylijskich fighterów, którzy biją się wszędzie na świecie z reguły z dobrym skutkiem?

Do każdej walki podchodzę tak samo tak samo nie lekceważę przeciwnika, nie ważne czy jest to wielki kozak czy mało znany zawodnik każdy ma swój zasób technik którymi może cię zaskoczyć, na które trzeba być przygotowanym. Walka ma iść po mojej myśli nie ważne skąd pochodzi mój przeciwnik , fakt że Brazylijczycy mają dobrą markę, ale to nie znaczy ze Polacy są słabsi.

Ostatnio na przestrzeni kilku lat twoje walki odbywały się klatce, czy w Atlas Arenie występ na ringu będzie miał dla ciebie jakąś różnice ze względu na zamianę klatki na ring?

Osobiście preferuję walę w octagonie ze względu na bezpieczeństwo, aczkolwiek walczyłem w ringu i też nie narzekałem. Jeżeli miałbym wybierać to wolałbym octagon.

Starannie przygotowywałeś się do walki zaliczając dwa obozy z czołówką polskich fighterów, uważasz że będziesz w dobrej formie? Na ile jest różnica w przygotowaniach do walk w UFC?

Trochę brakuje sparingpartnerów zwłaszcza różnych tzn. lepszych w stójce, zapasach, parterze. Jednak myślę, że poziom MMA jest wystarczający, kwestia tego że nie każdy może sobie pozwolić na pokonywanie dłuższych odległości po 200 i 300 km co parę dni i z tego względu ciężko się dograć dlatego najlepszą kwestią są obozu takie jak zorganizowała EFMMA w Wiśle i Zakopanem.

Oprócz ciebie w walce poprzedzającej twój pojedynek wystąpi Michał Kita, który bić się będzie z Konstantinem Gluhovem. Co sądzisz o jego walce? Wygra?

Oczywiście Michał wygra przez KO. Jestem tego pewien.

Tomek na koniec co możesz powiedzieć fanom polskiego MMA i twoim fanom by zachęcić ich do przyjścia do Atlas Areny?

Myślę, że to będzie dobre widowisko, zwłaszcza ze strony nas wszystkich Polaków i wszyscy zwyciężymy, dlatego fani trzymajcie kciuki i do zobaczenia w Łodzi!

Dziękujemy za wywiad

źródło: fighters-arena.com

6 thoughts on “Tomasz Drwal przed Fighters Arena Łódź 2

 1. kibic: a jeszcze niedawno był wywiad gdzie mówił że MMA w Polsce to syf narzekał na ksw a teraz walczy na mniejszej gali niż KSW (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia)

  Pewnie nie przewidział, że tacy inteligentni ludzie czytają jego wywiady. Bo chyba więcej wyczytałeś z jego wywiadu niż powiedział.Czy według ciebie krytykował KSW za to, że robią małe gale? I czy mniejsza znaczy gorsza? Może mało tam będzie cyrku, ale za to na pewno dzięki Drwalowi poziom sportowy będzie wysoki.

 2. kibic: a jeszcze niedawno był wywiad gdzie mówił że MMA w Polsce to syf narzekał na ksw a teraz walczy na mniejszej gali niż KSW (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia)

  Czy według ciebie krytykował KSW za to że robi małe gale? I czy mniejsza gala musi być gorsza? Na pewno nie będzie tam takiego cyrku jak na KSW, za to dzięki Drwalowi poziom sportowy będzie na bardzo wysokim poziomie.

 3. Nie pojmuje tej gloryfikacji Drwala To bardzo przeciętny zawodnik na arenie światowej
  Nie wygrał z nikim „istotnym” Przegrywał z miernymi zawodnikami w kiepskim stylu .Takich chłopaków w UFC jest na pęczki O zapleczu już nie wspominając Pojechał spróbował i został odesłany do domu To cala jego kariera w USA Nie „zdobył” swojej publiczności nie pokazał się z dobrej strony i finisz Teraz robi kasę na trzech literach UFC Wmawiając mało lotnym i bogatszej elicie ze jest kimś wybitnym Robi obozy szkoleniowe seminaria i tak mu już zleci do emerytury

 4. Old Fan: Nie pojmuje tej gloryfikacji Drwala To bardzo przeciętny zawodnik na arenie światowej Nie wygrał z nikim „istotnym” Przegrywał z miernymi zawodnikami w kiepskim stylu .Takich chłopaków w UFC jest na pęczki O zapleczu już nie wspominając Pojechał spróbował i został odesłany do domu To cala jego kariera w USA Nie „zdobył” swojej publiczności nie pokazał się z dobrej strony i finisz Teraz robi kasę na trzech literach UFC Wmawiając mało lotnym i bogatszej elicie ze jest kimś wybitnym Robi obozy szkoleniowe seminaria i tak mu już zleci do emerytury

  I pewnie dlatego, że jest taki przeciętny wzieli go do UFC …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *