„To wielka szansa, bo to chyba największe wyzwanie w mojej karierze” – Ciryl Gane przed walką z Alexandrem Volkovem

UFC

Ciryl Gane spodziewa się, że będzie miał pełne ręce roboty w starciu z Alexandrem Volkovem w głównym pojedynku wieczoru na gali UFC Fight Night 190.

Ciryl Gane (8-0 MMA, 5-0 UFC) to niepokonany, dobrze zapowiadający się pretendent do tytułu wagi ciężkiej, który nie został jeszcze rozpracowany przez żadnego przeciwnika. Pokonywał już takie sławy jak były mistrz Junior Dos Santos czy Jairzinho Rozenstruik, ale Alexander Volkov (33-8 MMA, 7-2 UFC) to dla niego zupełnie inne wyzwanie.

Gane powiedział podczas dnia medialnego, że przygotowuje się do najtrudniejszej walki w swojej karierze. On jednak cieszy się z tego, ponieważ uważa, że to przetestuje głębię jego talentu.

„To wielka szansa, bo dla mnie to chyba największe wyzwanie w mojej karierze. Volkov jest dla mnie jednym z najlepszych w tej dywizji. Im większe wyzwanie, tym bardziej jestem tym podekscytowany. Ponieważ jestem nowy w MMA. Chcę coś udowodnić, bo tak naprawdę nie znam siebie. Chcę wyzwania i może ta walka pokaże nową wersję mnie samego, a może pokażę coś nowego.”

Jeśli Gane będzie w stanie wygrać tę walkę, znajdzie się na krótkiej liście czołowych pretendentów do tytułu wagi ciężkiej. Wszystkie znaki wskazują na kolejną walkę o pas między mistrzem Francisem Ngannou a Derrickiem Lewisem, a niewykluczone, że Jon Jones będzie czekał na zwycięzcę tego starcia. Gane byłby kolejnym pretendentem, jeśli wygra walkę i w związku z tym, jak szybko rozwijają się sprawy, być może będzie blisko walki o pas.

„Czuję się komfortowo”, powiedział Gane. „Nie wiem, dlaczego nie jestem facetem, który się nie stresuje. Nie wiem dlaczego. Dobrze się z tym czuję. Jest mi dobrze.”

Aby osiągnąć kolejny poziom, Gane musi jednak zwyciężyć w walce przeciwko Volkovowi, który jest byłym mistrzem Bellatora. Francuz powiedział, że będzie chciał dostarczyć widzom coś spektakularnego.

„W każdej mojej walce chcę zrobić show dla fanów” – powiedział Gane. „Jeśli mogę zakończyć walkę przed czasem przez KO, przez poddanie tak jak to robiłem (poprzednio), tak, chcę to zrobić dla fanów. Chcę mieć pewność.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *