„To już nawet nie jest szokujące” – Dana White odniósł się do sprawy aresztowania Jona Jonesa

Heidi Fang /Las Vegas Review-Journal // mmafighting.com

Prezydent UFC Dana White nie jest w najmniejszym stopniu zaskoczony ostatnim aresztowaniem Jona Jonesa, a jego wypowiedź na ten temat brzmi niemal tak, jakby się spodziewał, że to nastąpi.

„Trudno jest sprowadzić tego gościa do Las Vegas z jakiegokolwiek powodu” – powiedział White dziennikarzom w piątek po uroczystym ważeniu na UFC 266. „To miasto nie jest dobre dla Jona Jonesa. I oto znowu mamy to, co mamy.”

Jon Jones, były mistrz UFC w wadze półciężkiej, przybył do „Miasta Grzechu” w tym tygodniu, aby zostać wprowadzonym do skrzydła walk UFC Hall of Fame za swój pojedynek z 2013 roku z Alexandrem Gustafssonem. Ceremonia odbyła się w czwartek z udziałem Jonesa. W piątek wczesnym rankiem, zaledwie kilka godzin po tym, jak został uhonorowany przez UFC, policja Las Vegas aresztowała Jonesa pod zarzutem przemocy domowej i przestępstwo uszkodzenia i manipulowania pojazdem.

Szczegółów dotyczących aresztowania Jonesa jest niewiele, poza tym, że został on zatrzymany w Clark County Detention Center o 5:45 rano czasu lokalnego. Nawet bez większej ilości informacji, White jasno wyraził swoje stanowisko w tej sytuacji.

„To już nawet nie jest szokujące. Kiedy go tu sprowadzamy, to niemalże można się tego spodziewać. Nie możemy nawet wpuścić go do Las Vegas na mniej niż 12 godzin, aby wprowadzić go do Galerii Sław. To jest problem. Ten facet ma wiele demonów w sobie – wiele demonów.

Czy to kogoś jeszcze szokuje? Na pewno nie. To już nie jest szokujące. To wygląda mniej więcej tak: „n jest znowu w Vegas. Co się dzisiaj wydarzy?” Chcesz mieć nadzieję, że facet się poprawi, ale tak się nie stanie, a on za każdym razem, gdy przyjeżdża do tego miasta udowadnia, że nie radzi sobie w tym miejscu.”

Jones ma już na koncie wiele podobnych akcji w których złamał prawo, a wśród nich jest oskarżenie o prowadzenie auta pod wpływem z 2012 roku, potrącenie i ucieczkę z miejsca wypadku w 2015 roku, w wyniku którego ranna została kobieta w ciąży, a także oskarżenie o napaść z 2019 roku za rzekome naruszenie nietykalności cielesnej kelnerki w klubie ze striptizem. Jego przedostatnie aresztowanie przed tym piątkowym wynikało z incydentu, w którym nietrzeźwy Jones strzelał z broni palnej w miejscu publicznym  i poruszał się pojazdem będąc pod wpływem.

Jones powiedział na ceremonii UFC Hall of Fame, że spodziewa się długo oczekiwanego debiutu w wadze ciężkiej w drugim kwartale 2022 roku po wyrażeniu optymizmu co do jego relacji z White’em i postępie w negocjowaniu nowego kontraktu z UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *