Tiffany van Soest o Joannie Jędrzejczyk: „Ona jest dobra, ale wiem, że ja jestem lepsza”

Bennie Palmore / hippocampusmagazine.com

O zawodniczce Kickboxingu i Muay Thai Tiffany van Soest zrobiło się w ostatnim czasie głośno po tym jak została pierwszą mistrzynią GLORY w kategorii super koguciej.

Tiffany van Soest (17-2-1 Kickboxing, 0-1 MMA) zadebiutowała w największej organizacji Kickboxingu w w maju na gali GLORY 30: Los Angeles na której stoczyła wygraną walkę z Esmą Hasshass w ćwierćfinale turnieju Grand Prix wagi super koguciej. Kolejne dwie walki stoczyła 10 grudnia na gali GLORY 36: Oberhausen wygrywając półfinał i finał turnieju z Jessicą Gladstone i Amel Dehby.

Oprócz walk w Kickboxingu i Muay Thai, van Soest postanowiła spróbować swoich sił również w MMA podpisując kontrakt z największą kobiecą organizacją Invicta FC. Debiutancką walkę Amerykanka stoczyła we wrześniu na gali Invicta FC 19 i niestety nie był to udany debiut, ponieważ van Soest przegrała tę walkę z Kal Holliday przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie. Pomimo tej porażki i zdobycia tytułu w GLORY, Tiffany wciąż chce rozwijać swoje umiejętności w MMA o czym mówiła w wywiadzie dla BJPenn.com.

„Tak, zdecydowanie planuję powrót do klatki. Nie mogę znieść tej porażki, więc czuję, że muszę odrobić tę stratę oraz zaprezentować siebie jako zawodniczkę MMA.”

Z jej mistrzowskimi umiejętnościami stójkowymi, wielu fanów chciałoby zobaczyć ją w konfrontacji  z mistrzynią wagi słomkowej UFC Joanną Jędrzejczyk. Jędrzejczyk podobnie jak van Soest swoją karierę zaczynała od Muay Thai i również ma mistrzowskie umiejętności w stójce dlatego taki pojedynek byłby niezwykle interesujący.

„Myślę, że byłaby to znakomita zabawa i wszyscy mogliby zobaczyć dlaczego jestem najlepszą zawodniczką stójkową na świecie. Ona jest dobra, ale uważam, że ja jestem lepsza. Wiem, że jestem lepsza.”

Co sądzicie o takim pojedynku między mistrzynią wagi super koguciej GLORY Tiffany van Soest i mistrzynią wagi słomkowej UFC Joanną Jędrzejczyk? Stójkowo mógłby to być bardzo wyrównany pojedynek, ale wydaje się, że Joanna miałaby jednak większą przewagę przy ewentualnych obaleniach i walce w parterze dzięki dłuższej praktyce w walce przekrojowej.

2 thoughts on “Tiffany van Soest o Joannie Jędrzejczyk: „Ona jest dobra, ale wiem, że ja jestem lepsza”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *