Rose Namajunas chce walczyć z Michelle Waterson

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po zwycięstwie Michelle Waterson z Paige VanZant na UFC on FOX 22 poddając ją w pierwszej rundzie, „The Karate Hottie” ma już kolejną propozycję walki.

Była mistrzyni Invicta FC tym zwycięstwem wspina się wyżej po szczeblach dywizji słomkowej w której czekają ją kolejne ciekawe pojedynki. Nowi matchmakerzy UFC będą mieć zapewne sporą listę kandydatek do kolejnej walki, ale jedna z zawodniczek sama zaproponowała walkę z Michelle Waterson, tą zawodniczką jest była pretendentka do tytułu Rose Namajunas zajmująca aktualnie #4 pozycję w rankingu.

„Po pierwsze chcę pogratulować Michelle Waterson jej spektakularnego występu! Pokazałaś niesamowity wzrost i głód walki jako zawodniczka, matka, żona i super osoba odkąd cię poznałam i zdejmuję czapkę z głowy. Po drugie chcę przedstawić wiadomości jakie do mnie otrzymałam od moich fanów z informacją, że byłaby to walka, którą wszyscy chcieliby zobaczyć i ja również! Dana White, UFC zróbmy to.”

Rose Namajunas swoją ostatnią walkę stoczyła z Karoliną Kowalkiewicz na gali UFC 201 przegrywając przez niejednogłośną decyzję. Przed tą porażą Rose miała trzy wygrane walki z Angelą Hill, Paige VanZant i Tecią Torres, a jej aktualny rekord to 5-3.

Michelle Waterson jest bardziej doświadczoną zawodniczką z rekordem 14-4. W UFC ma stoczone dwie wygrane walki z Angelą Maganą i Paige VanZant. Wcześniej stoczyła cztery walki w Invicta FC wygrywając trzy i zdobywając tytuł wagi atomowej. Pas mistrzyni straciła w ostatniej walce z HericąTiburcio. Mimo większego doświadczenia Waterson, jest ona również mniejsza od innych zawodniczek wagi słomkowej, co może mieć duży wpływ na jej kolejne walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *