Tiago Okamura: Jessice Andrade proponowano walkę z Joanną Jędrzejczyk

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Menadżer Brazylijki o powodach odrzucenia mistrzowskiego starcia.

Obecna sytuacja w wadze słomkowej kobiet sprawia, że Jessica Andrade (15-5, 6-3 w UFC, #5 w rankingu UFC) znajduje się na jednym z czołowych miejsc w wyścigu do titleshota. Brazylijka i jej menadżer byli gośćmi chatu portalu MMAJunkie.com, w którym poruszano między innymi temat odwołania walki na UFC 207 (Jessica miała walczyć z Maryną Moroz, którą później miała zastąpić Angela Hill). Tiago Okamura mówił m.in. o propozycji pojedynku z Joanną Jędrzejczyk (13-0, 7-0 w UFC).

Po tym całym bałaganie, odwołanej walce, oni wspominali o tym, że mogliśmy iść prosto do walki o pas. Ale szczerze mówiąc, dla nas to nie było zbyt interesujące, ponieważ musimy pokazać swoją wartość, to musi być właściwy obóz.

Jeśli idziemy do walki o pas to musimy mieć pieniądze. Musimy być przygotowani na inwestowanie w obóz, ponieważ to jest poważna rzecz i musi być wykonana z innym poziomem inwestycji niż zwykły obóz, ponieważ nie zamierzamy brać walki o pas tylko po to żeby tam być.

Menadżer dodał też, że prawdopodobnie do walki z Polką mogłoby dojść dopiero w kwietniu a Andrade chciałaby wrócić do oktagonu wcześniej.

Nie wspominali o terminie. Ale wiemy, że Joanna mówiła, że chce walczyć w kwietniu i to byłoby za późno. Tak, więc byłoby idealnie zawalczyć jeszcze raz, zarobić trochę pieniędzy i zainwestować je w przygotowania.

3 thoughts on “Tiago Okamura: Jessice Andrade proponowano walkę z Joanną Jędrzejczyk

 1. „…#5 w rankingu UFC…” Ale wg http://www.fightmatrix.com jest nr 2 (przed nią tylko Claudia Gadelha).
  BTW Wracając do „#5 w rankingu UFC”, przed nią są:
  1. Claudia Gadelha – na razie nie chce walczyć z Aśką (zrozumiałe, już z nią 2 razy przegrała)
  2. Karolina Kowalkiewicz – dopiero co przegrała z JJ.
  3. Carla Esparza – także przegrała z JJ i to przez KO.
  4. Rose Namajunas – przegrała z Karoliną która przegrała z Aśką.
  Reasumując, Jessica Andrade jest, moim zdaniem, pierwszą która powinna walczyć o pas z JJ. Tak jak kris11 – „najzwyczjniej w świecie się osrali”. W innych kategoriach zawodnicy zabiegają o walkę o pas, a tu – „dla nas to nie było zbyt interesujące, ponieważ musimy pokazać swoją wartość”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.