Thierry Sokoudjou – profil !

Imię i nazwisko : Rameau Thierry Sokoudjou Nkamhoua
Pseudonim : African Assassin
Data urodzenia : 18 kwietnia 1984
Miejsce ur :  Hom’la
Kraj : Kamerun
Team : Team Quest
Wzrost : 183 cm
Waga : 93 kg
Styl walki: Judo, Kickboxing,
Statystyka :  5 zwycięstw (4 T/KO, 1 decyzja) , 4 przegrane (2 poddanie, 2 T/KO)

Wstęp
Zawodnik ten świetnie się zaprezentował w PRIDE, gdzie efektownie pokonał przez KO takich przeciwników jak Antonio Rogerio Nogueira oraz Ricardo Arona. Jednak ostatnio kameruński zawodnik przegrywa większość swoich walk. Czy jego kariera, która tak dobrze się zapowiadała już się skończyła… ?

Trochę historii

Urodzony się w Hom’la w Kamerunie. Judo zaczął trenować w wieku 5 lat. W 2001 r w wieku 17 lat przeprowadził się do USA, by wziąć udział w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w 2004 r. W tym samym roku wziął udział w US Open Judo Championship i zdobył złoto w kategorii open. Dwa lata później zdobył brązowy medal. Z powodu problemów z wizą, oraz finansowych Sokoudjou nie mógł wrócić do Kamerunu, by wziąć udział w eliminacjach do olimpiady 2004 . Niedługo po tym wydarzeniu zdecydował się trenować MMA. Warto dodać, że jednym z większych sukcesów w judo, było pokonanie dwukrotnego mistrza świata i srebrnego medalisty z Sydney 2000r, którym był Shinichi Shinohara z Japonii.

Kariera w MMA

Thierry w 2006r trafił do Team Quest, gdzie znajdują się takie gwiazdy jak Dan Henderson, Matt Lindland oraz znany wszystkim z IFL Krzysztof Soszyński. W tym samym roku stoczył trzy walki, z czego jedną przegrał. Po tej przegranej miał okazję wystąpić na gali PRIDE 33, by zawalczyć z tak znanym zawodnikiem jak Antonio Rogeiro Nogueira. Chyba nikt, nie przewidywał takiego obrotu sytuacji. Thierry, w 23 sekundzie walki znokautował, słynnego Brazylijczyka, który doznał pierwszej w swojej karierze porażki przez KO . Pełna walka dostępna tutaj

Po tym efektownym zwycięstwie, Thierry zawalczył na PRIDE 34, gdzie jego przeciwnikiem był Ricardo Arona. Jaki wynik był tej walki, chyba wszyscy wiemy. Sokoudjou wyprowadził piękny podbródkowy, co zakończyło się nokautem dla Arony.

Pełna walka dostępna tutaj.

Po wykupieniu PRIDE, Thierry wylądował w UFC, gdzie jego przeciwnikiem był brazylijczyk Lyoto Machida . Jednak tym razem sprawy nie potoczyły się tak dobrze. Lyoto jak zwykle świetnie kontrował, a gdy walka skończyła się w parterze, poddał Kameruńczyka przez duszenie ( arm triangle choke ).

Pełna walka dostępna tutaj

Kolejną walką Kameruńczyka był pojedynek z Kazuhiro Nakamura. Walka zakończyła się wygrana Thierrego, jednak głównym powodem zwycięstwa, była po prostu kontuzja nogi Nakamury.

Pełna walka dostępna pod linkami. Część 1. Część 2

Sokoudjou swoją kolejną walkę stoczył na UFC 89. Jego przeciwnikiem był Luis Arthur Cane.   Tym razem zabrakło mu szczęścia i poległ pod koniec drugiej rundy, a tym samym Cane podwyższył swoje statystyki do 9-1.

Na początku roku 2009r odbyła się gala Affliction – Day of Reckoning . Przeciwnikiem Kameruńczyka był Renato Sobral  (32-7). Pierwsza runda była stosunkowo wyrównana, jednak w drugiej rundzie Sobral wykorzystuje dogodną pozycję i zakłada duszenie.

BRABO CHOKE

Cała walka dostępna pod linkiem.

Thierry Sokoudjou przegrał aż trzy z czterech ostatnich stoczonych walk. Walczył w prawdzie z „dużymi” nazwiskami jak Machida, czy Sobral jednak z takimi też można wygrywać, co pokazał doskonale w Pride. Czy ostatnie przegrane pokazują, że był po prostu gorszy, a może poprzednie wygrane to tylko łut szczęścia ?

Nasuwa się pytanie.
Czy zobaczymy wielki powrót „afrykańskiego zabójcy”?
Swoje opinie piszcie w komentarzach.

Źródło
www.sherdog.com
www.wikipedia.org
www.sfd.pl

8 thoughts on “Thierry Sokoudjou – profil !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *