Thiago Silva zawieszony na pół roku

Thiago Silva nie przeszedł testu antydopingowego po UFC on FUEL TV 6. Brazylijczyk miał pozytywny wynik na obecność metabolitów marihuany w organizmie, został zawieszony na 6 miesięcy przez UFC i musi uczestniczyć w programie odwykowym.

To już drugi taki przypadek w karierze Silvy. Wcześniej został przyłapany na przekazaniu fałszywej próbki moczu do Nevada State Athletic Commission (NSAC) po UFC 125. Anulowano jego wygraną nad Brandonem Vera, został zawieszony na rok i musiał zwrócić 25% zarobku z walki.

Oświadczenie UFC brzmi: „Thiago Silva miał pozytywny wynik na obecność metabolitów marihuany w organizmie po UFC on FUEL TV w Macau. UFC ma twardą politykę dotyczącą używania substancji zabronionych. Silva przyznał się do ich przyjmowania i zgodził się uczestniczyć w programie odwykowym oraz odbyć półroczną karę zawieszenia. Przed ponownym uzyskaniem licencji, będzie musiał przejść ponowne testy antydopingowe.”

Silva jest drugim zawodnikiem, który został zmuszony do programu odwykowego marihuany – pierwszy był Dave Herman, po wynikach testu antydopingowego po UFC 153.

Wynik walki Silva vs. Nedkov został zmieniony na „No Contest”.

7 thoughts on “Thiago Silva zawieszony na pół roku

 1. ja na miejscu danki bym go zwolnil.
  raz wpasc to jeszcze rozumiem,ale nie co kazda walke…’
  i tak by pewnie w najblizszym polroczu nie walczyl.
  ale mi kara….
  powinien postapic jak z Daleyem…
  nie ma cwaniakowania w UFC i juz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *