The World Games: sylwetki Małgorzaty Dymus i Marty Waliczek

pzkickboxing.pl

W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy sylwetkę Róży Gumiennej (-65kg). Dziś pora na dwie kolejne nasze kickboxerki – Małgorzatę Dymus (-56kg) i Martę Waliczek (-60kg) – uczestniczki lipcowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 we Wrocławiu.

20-30 lipca 2017

– Igrzyska The World Games są dla mnie osobiście jak Igrzyska Olimpijskie, spełnienie i ukoronowanie wieloletniej kariery sportowej. To również największe wydarzenie w amatorskim kickboxingu. Pamiętam jak reprezentacja w 2010 roku jechała do Pekinu na World Combat Games. Marzyłam wtedy o występie na tak dużej imprezie. A teraz marzenie się spełnia – mówi Małgorzata Dymus.

– Dla mnie to wyróżnienie i zaszczyt, że mogę reprezentować kraj na tak ważnej sportowej imprezie wśród najlepszych sportowców. A także sprawdzian mojej dotychczasowej kariery kickboxerskiej – dodała Marta Waliczek.

W każdej kategorii wagowej wystąpi po 8 zawodniczek i zawodników. Jedno zwycięstwo daje oczywiście awans do półfinału, ale w razie porażki trzeba wygrać walkę o 3 miejsce, aby zdobyć medal.

– Znane mi są jedynie rywalki z Europy. Z Czeszką wygrałam w finale mistrzostw Europy, Z Austriaczką mam bilans 2:1, a ze Słowaczką na remis 1:1. Wygrałam z nią w walce amatorskiej, przegrałam w zawodowej. Jednak z powodu jej ciąży, wystąpi inna zawodniczka z tego państwa. Nie znam natomiast Brazylijki, Iranki, Tunezyjki i Koreanki – powiedziała Małgorzata Dymus.

Marta Waliczek mówi, że z większością przeciwniczek już stoczyła przynajmniej jeden pojedynek, który zakończył się zwycięstwem Polki. – Żadnego nie przegrałam. Jednak nie skupiam się na tym aspekcie, gdyż niezależnie od tego, kim będzie moja rywalka i co będzie chciała zaprezentować, to ja narzucę swój styl walki. Mam zamiar poprowadzić ja do końca po mojej myśli.

– Dzięki kickboxingowi poznałam wielu wspaniałych ludzi, kształtowałam swój charakter i wartości, przekonałam się jak ważna jest praca nad sobą zarówno w sferze fizycznej, jak i mentalnej. A także i może przede wszystkim odkryłam piękno i esencje sportów walki, gdzie do dziś spełniam się w ringu – dodała Marta Waliczek.

We Wrocławiu rywalizować będą także Marcin Kret (-71kg), Michał Ronkiewicz (-75kg), Arkadiusz Kaszuba (-81kg), Dawid Kasperski (-86kg), Mateusz Pluta (-91kg) i Michał Turyński (+91kg).

Uczestnicy The World Games 2017 w kickboxingu

Małgorzata Dymus (-56kg)

Pierwsze zainteresowanie sportami walki i rozpoczęcie treningów?
W styczniu 2004 roku, mając 12 lat, zaczęłam treningi kickboxingu z czystej ciekawości i chęci sprawdzenia się.

Kluby i trenerzy w karierze?
Pierwszym był Scorpion Krepice, prowadzony przez Radosława Kyca. Następnie trenowałam pod okiem Tomasza Skrzypka w Fighterze Wrocław. Obecnie jestem w klubie Puncher Wrocław, a mój szkoleniowiec to Janusz Janowski.

Pierwszy sukces?
Sukcesy większe i mniejsze były już na początku kariery, ale takim poważnym było wygranie Mistrzostw Polski juniorów w 2009 roku.

Najważniejsze osiągnięcie?
Pas i tytuł Mistrzyni Świata WAKO PRO w K1 2013 oraz ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Europy WAKO K1.

pzkickboxing.pl

Marta Waliczek (-60kg)

Pierwsze zainteresowanie sportami walki i rozpoczęcie treningów?
Sporty walki zaczęłam trenować w wieku około 10-11 lat w bielskim klubie Seitedo Karate. W szkole grałam w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, jeździłam na zawody lekkoatletyczne, ale tak naprawdę zaczęłam się realizować na macie. Treningi kickboxingu rozpoczęłam ok. 2009 roku.

Kluby i trenerzy w karierze?
Beskid Dragon Bielsko-Biała pod okiem Agnieszki i Piotra Turchan. Tak naprawdę przy pani trener nastąpił chyba mój największy rozwój sportowy. Jestem jej wdzięczna za każdą minutę wspólnie spędzoną na sali treningowej oraz w ringowym narożniku. Obecnie jestem zawodniczką klubu Berserkers Team Bielsko-Biała, gdzie pod skrzydłami Damiana Herczyka nabrałam nowych sił i jeszcze większej motywacji.

Pierwszy sukces?
Zdobycie tytułu Mistrzyni Świata w karate w Japonii. Nie sądziłam wówczas, że mogę tego dokonać. Dziś chcę ciągle więcej wygrywać.

Najważniejsze osiągnięcie?
Każde kolejne zwycięstwo i zdobyty tytuł są dla mnie najważniejsze, ponieważ kończy się pewien etap mojej drogi. A zarazem rozpoczyna następny, poprzeczka idzie w górę. Ciągle szukam i potrzebuję nowych wyzwań.

pzkickboxing.pl

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *