Tatsuya Kawajiri nowym zawodnikiem UFC

Tatsuya Kawajiri, jeden z najbardziej znanych lekkich zawodników na świecie podpisał kontrakt z UFC.

Japoński zawodnik wagi piórkowej, który swoją ostatnią walkę stoczył w grudniu zeszłego roku na gali DREAM ma nadzieję, że jego debiut w UFC odbędzie się w styczniu w Singapurze.

Kawajiri (32-7-2) walczył tylko raz poza Azją, a było to w 2011 roku na gali Strikeforce w San Diego na której przegrał przez TKO pojedynek o pas mistrza wagi lekkiej z Gilbertem Melendezem. Od tamtego czasu Kawajiri wygrał pięć walk pod rząd z czego cztery dla organizacji DREAM i jedną dla ONE FC. Cztery z tych walk zakończyły się przed czasem.

35-letni były mistrz Shooto walczył także w organizacji PRIDE i to właśnie tam w 2006 roku w grudniu po raz pierwszy spotkał się z Gilbertem Melendezem. Ta walka także zakończyła się porażką Japończyka.

W organizacji PRIDE Kawajiri przegrał tylko dwa razy ze wspomnianym wcześniej Melendezem oraz Takanori Gomi. W 2005 roku podczas Grand Prix wagi lekkiej Gomi poddał Kawajiri w ćwierćfinale. Walka ta jednak przeszła do historii tej organizacji jako jedna z najlepszych.

W DREAM, Tatsuya miał kilka sukcesów, ale zawsze przed wejściem na szczyt coś mu rujnowało plany. W 2008 powstrzymał go Eddie Alvarez w półfinałach Grand Prix wagi lekkiej natomiast dwa lata później w walce o pas wagi lekkiej przegrał przez poddanie z Shiya Aoki.

Pozostaje nam jedynie czekać jak pójdzie Japończykowi w nowej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *