Szef RIZIN jest zainteresowany zakontraktowaniem Alistaira Overeema

kimura.se / Bruno Massami YouTube

Prezes organizacji RIZIN, Nobuyuki Sakakibara jest zainteresowany współpracą z legendą MMA wagi ciężkiej Alistairem Overeemem.

Overeem, były mistrz DREAM, Strikeforce i K-1 w wadze ciężkiej, spędził ostatnie lata swojej znakomitej kariery walcząc dla UFC, ale został zwolniony przez tę organizację na początku tego tygodnia.

Podczas gdy nie wiadomo jeszcze, gdzie Overeem wyląduje po swoim odejściu z UFC, RIZIN okazało się opcją, która została szybko zasugerowana przez wielu fanów na mediach społecznościowych – i Sakakibara wydaje się być zainteresowany.

„Myślę, że Alistair odegrał ogromną rolę w budowaniu sportu zarówno tutaj w Japonii, jak i na całym świecie,” powiedział Sakakibara w rozmowie z Tomem Taylorem. „Pamiętam, że pojechałem do Holandii, aby podpisać kontrakt z jego bratem Valentijnem Overeemem, i zobaczyłem 17-letniego Alistaira w siłowni i zdecydowałem się z miejsca go zakontraktować.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że zadebiutował w Japonii w Korakuen Hall w organizacji THE BEST w sześciokątnym ringu przeciwko Imamurze z Takada Dojo. Szalone zestawienie, gdy teraz o tym myślę, ale to właśnie tam zaczęła się jego kariera. Był jeszcze chudym dzieciakiem. Ale wciąż pamiętam to uderzenie, kiedy pierwszy raz zobaczyłem go na sali gimnastycznej w Holandii.

Po tym, co zostało powiedziane, mam miłe miejsce dla Alistaira i jeśli on tego pragnie, myślę, że byłoby sensowne dla niego, aby przejść na emeryturę w Japonii. Rozpoczniemy ten rok galą RIZIN 27 zaplanowaną na 21 marca w Nagoi, ale planujemy mieć około 7 wydarzeń w tym roku, oczywiście kończąc je na Saitama Super Arena w Sylwestra. Może to byłoby coś, co miałoby sens. Oczywiście musiałby zrozumieć obecny rynek japoński i jego wartość, aby to wszystko mogło się wydarzyć. Powinien zrobić nam przysługę starego przyjaciela i walczyć za kwotę, w której zadebiutował jak za starych czasów.

Żarty na bok, nie miałbym problemu ze współpracą z nim, jeśli liczby będą miały dla nas sens i jestem pewien, że będzie wielu fanów, którzy chcieliby zobaczyć go kończącego karierę w Japonii”.

Alistair Overeem ostatni raz walczył w lutym, kiedy to został pokonany przez TKO w drugiej rundzie przez Alexandra Volkova. Ta przegrana poprzedzona była dwoma zwycięstwami nad Waltem Harrisem i Augusto Sakai. Obecnie bilans Overeema to 47-19.

Przed startami w Strikeforce i UFC, Overeem spędził wiele lat walcząc dla nieistniejącej już japońskiej organizacji PRIDE. Sakakibara był współzałożycielem i prezydentem tej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.