Alistair Overeem zabrał głos w sprawie zwolnienia go przez UFC

Były mistrz Strikeforce, DREAM i K-1 w wadze ciężkiej Alistair Overeem wydał oświadczenie w sprawie zwolnienia go z UFC.

Overeem walczył pod szyldem UFC od 2011 roku, ale po porażce przez nokaut z Alexandrem Volkovem w swoim ostatnim występie, został zwolniony przez organizację podobnie jak były mistrz wagi ciężkiej Junior dos Santos.

W czwartek rano, Overeem wydał szybkie oświadczenie na Instagramie w sprawie swojego odejścia z UFC. Oto, co miał do powiedzenia.

„Ostatni rajd (po pas) dobiegł końca, ale co to był za rajd. Patrząc wstecz na moje 10 lat w UFC, to było doświadczenie życia. Ogromne podziękowania dla całego sztabu UFC, fanów i wszystkich zawodników, z którymi się zetknąłem. Nie mógłbym sobie życzyć innej, lepszej ścieżki kariery. Specjalne podziękowania dla Dana White’a i Lorenzo Fertitta za uczynienie wszystkiego możliwym. Walka dla was wszystkich była wielkim zaszczytem”.

Na tym etapie nie wiadomo, czy 40-letni Overeem zamierza kontynuować karieę, czy też nie. Jeśli jednak tak się stanie, to prawdopodobnie będzie łakomym kąskiem jako wolny zawodnik. Legenda wagi ciężkiej z pewnością otrzyma oferty z wielu prestiżowych organizacji. Prezes RIZIN Fighting Federation, Nobuyuki Sakakibara, już wyraził zainteresowanie usługami Overeema.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.