Szef Bellatora Scott Coker nie wyklucza walki o pas dla Michaela Page’a

Lucas Noonan / mmajunkie.com

Po gali Bellator 258, Scott Coker uważa, że zwycięski Michael Page może wrócić do rywalizacji o tytuł wagi półśredniej.

Michael Page (19-1 MMA, 15-1 BMMA) dodał do swojego rekordu kolejny highlight, kiedy w piątek połamał nos Dereka Andersona, zadając mu tak duże obrażenia, że sędzia musiał zakończyć walkę w przerwie między rundami.

Tym samym Page ustanowił rekord największej liczby nokautów w historii Bellatora, a następnie wyzwał do walki jedynego człowieka, który kiedykolwiek go pokonał: mistrza wagi półśredniej Douglasa Limę.

Prezydent Bellatora, Scott Coker nie szczędził pochwał pod adresem Page’a, który często krytykowany jest za walkę z „kelnerami”. Coker skrytykował te opinie i powiedział, że możliwość, że Page będzie następny w kolejce do walki o tytuł nie jest wykluczona.

„Tego nigdy nie rozumiałem,” powiedział Coker dziennikarzom na konferencji prasowej po gali. „Ludzie krytykują go w sieci, a ja myślę sobie, ten facet jest tak wysoko wykwalifikowanym zawodnikiem mieszanych sztuk walki i ma tradycyjny rodowód karate, który widzieliście dzisiaj i jest bardzo skuteczny – a ludzie go krytykują. Nigdy tego nie rozumiałem, bo walczył z jednymi z najlepszych na świecie. Walczył z Douglasem Limą, posiadaczem tytułu w półfinale. Dał się trafić, ale Douglas Lima powiedział mi: „Coker, ten gość, uderzył mnie i zranił.” On jest jednym z niewielu facetów, o których Douglas powiedział mi, że został zraniony przez niego.

Więc dla mnie ten facet jest eksplozywny, jest szybki, ma dużo siły. Potrafi znokautować ludzi. To niebezpieczny facet dla każdego, a ponieważ jego styl jest tak niekonwencjonalny, będzie interesujące dla każdego zawodnika, aby spróbować to przezwyciężyć, ponieważ jeśli jesteś zapaśnikiem i spróbujesz go obalić, możesz skończyć z kolanem na twarzy. On jest szybki i myślę, że zasługuje na walkę o tytuł – zobaczymy co się stanie w walce z Limą. Ale w zależności od tego co się stanie i kiedy „MVP” będzie chciał walczyć ponownie, szczerze mówiąc nie sądzę, że walka o tytuł jest wykluczona.”

Douglas Lima (32-8 MMA, 14-3 BMMA), który zgarną wygraną przez nokaut w drugiej rundzie walki z Michaelem Page’em w półfinale grand prix w maju 2019 roku, ma bronić swojego tytułu przeciwko Yaroslavowi Amosovowi w walce wieczoru gali Bellator 260 zaplanowanej na 11 czerwca w Mohegan Sun Arena w Uncasville.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.