Giga Chikadze jest zwarty i gotowy na zastępstwo na gali UFC 262

UFC

Giga Chikadze jest gotowy do walki, jeśli któryś z pojedynków na gali UFC 262 nie dojdzie do skutku.

Giga Chikadze (13-2 MMA, 6-0 UFC) leci do Houston, aby wspierać kolegę z klubu Beneila Dariusha, który w sobotę walczy w co-main evencie z Tonym Fergusonem. Ale jeśli UFC będzie potrzebowało zawodnika rezerwowego do któregoś z pojedynków w 145 lub 155 funtach, Chikadze będzie gotowy, aby wskoczyć do rywalizacji.

„To co robię teraz, to kupuję bilet – będę w Houston. I ktokolwiek (odpadnie), będę tam” – powiedział niedawno Chikadze w rozmowie z MMA Junkie. „Myślę, że to bardzo dobre widowisko. Mój brat (Dariush) tam walczy i ja też chcę tam być. Jeśli znajdzie się jakaś walka również dla mnie, to byłoby to niesamowite. Ale jeśli do walki nie dojdzie, to i tak będę się cieszył wspierając Benny’ego.

145, 155 – tak. W obu przypadkach. Będę tam.”

Chikadze ma kilka potencjalnych opcji na swoją kolejną walkę. Na otwarcie karty głównej dojdzie do kluczowego starcia w wadze piórkowej pomiędzy Shanem Burgosem a Edsonem Barbozą. Natomiast w walce wieczoru odbędzie się pojedynek o wakujący tytuł wagi lekkiej pomiędzy Charlesem Oliveirą i Michaelem Chandlerem. Nawet Dariush walczy w wadze lekkiej i nie żeby Chikadze miał coś złego do powiedzenia na temat swojego kolegi z drużyny, ale jeśli on nie będzie w stanie wyjść do walki z Fergusonem, to też jest taka opcja, że Gruzin chętnie go zastąpi.

Chikadze, który walczył nieco ponad tydzień temu, kiedy to zgarnął największą wygraną w swojej karierze, kończąc Cub’a Swanson’a na UFC on ESPN 23, chce kontynuować swoją karierę. Uzyskał bilans 4-0 w 2020 roku i chce to przebić pozostając gotowym na każdą okazję, która się pojawi – nawet w wadze półśredniej, jeśli pojawi się dobra walka.

„To trochę późny start, ponieważ tym razem walczyłem w maju, ale chcę być zajęty. Chcę pobić swój stary rekord. W zeszłym roku walczyłem cztery razy. W tym roku chcę walczyć pięć razy. To będzie pewnie trochę trudne, ale na pewno chcę pobić rekord. Więc wygrywanie walk w weekendy (pomogłoby). 145 lub 155, cokolwiek dużego do 170, jestem otwarty. (…) Bardzo czekam na walkę Conor McGregor vs. Dustin Poirier, chcę być zastępstwem również na tę walkę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.