Światowa ekspansja UFC

Szef UFC, Dana White jak wszyscy zdążyli to już niejednokrotnie zauważyć jest osobą bardzo pewną siebie, która nie kryje się ze swoimi przemyśleniami. W dniu dzisiejszym Dana White przedstawił oczekiwania jakie wiąże z Ultimate Fighting Championship. Można je podsumować w 2 słowach: światowa dominacja.

Wypowiedź White’a:

„Mamy zamiar być wszędzie, chcemy opanować cały świat. Nie oglądamy się za siebie tylko patrzymy w przyszłość. Ten sport się nie cofa, tylko cały czas rozwija. Stajemy się coraz więksi”

Dana podkreśla jak zmieniło się UFC w ciągu ostatnich 10 lat, dlatego też daje on sobie oraz organizacji kolejne 10 lat, po których być może MMA stanie się najbardziej popularnym sportem na świecie.

„Zawsze powtarzałem żebyśmy poczekali na to co uda nam się zrobić w ciągu 10 lat. MMA stanie się najbardziej popularnym sportem. Dałem sobie 10 lat ponieważ jestem przekonany, że kolejne 10 lat będzie znacznie łatwiejsze niż dekada, która minęła. Równie dobrze mogą to być 3 lata, nawet 1,5 roku, tego nie wiem. Wszystko rozwija się w zastraszającym tempie”

Należy podkreślić fakt, że obecnie UFC możemy oglądać już w 100 krajach i w 17 różnych językach. Recepta White’a na sukces jest prosta:

„Musimy dotrzeć do tylu ludzi do ilu się da, oferując im produkt, który z pewnością pokochają”

10 thoughts on “Światowa ekspansja UFC

  1. Hmm wg mnie nawet w USA MMA nigdy nie będzie najbardziej popularnym sportem. Tam mają futbol amerykański i baseball podobnie w innych krajach gdzie króluje głównie np. piłka nożna.

    Zgodze sie jednak z tym, że MMA „może” sie stać najbardziej popularnym sportem walki wypierając nawet boks 🙂 ale do tego jeszcze długa droga. Zobaczymy za kilka lat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *