Strikeforce ogłosiło ostatnią galę na Showtime

Po ponad 6 latach obecności na scenie MMA, Strikeforce ogłosiło termin swojej ostatniej gali na Showtime, która odbędzie się 12 stycznia 2013.

Strikeforce zostało przejęte przez Zuffa w marcu 2011, za sumę 40 milionów dolarów. Scott Coker ogłosił w zeszłym tygodniu galę, która będzie ostatnią transmitowaną przez Showtime:

„Od 2009 Showtime było naszym partnerem. Dziękujemy im za wsparcie nas i naszych zawodników. Na ostatnią galę zaplanowaliśmy kilka wspaniałych walk. Niech ta noc zostanie zapamiętana.”

UFC przejmowało po kolei organizacje MMA – Pride FC, World Fighting Alliance (WFA) oraz World Extreme Cagefighting (WEC). Strikeforce w chwili przejęcia było związane kontraktem telewizyjnym z Showtime, więc nie przejmowało się zmianą właściciela. Jednak UFC zaczęło stopniowo podbierać co lepszych zawodników SF, począwszy od Alistaira Overeema i Nicka Diaza w 2011. Upadek promotora z San Jose tak naprawdę był kwestią czasu.

Stephen Espinoza, generalny manager i wiceprezes d/s sportu Showtime mówi:

„Jesteśmy dumni ze współpracy ze Scottem Cokerem i całym zespołem Strikeforce. Od Giny Carano po Rondę Rousey, od Fedora Emelinanenko do Daniela Cormiera, od Nicka Diaza do Gilberta Melendeza – Showtime Sports i Strikeforce wspólnie promowały największe gwiazdy mma, tworząc wspaniałe widowiska i niezapomniane walki. Nie możemy się doczekać styczniowej gali.”

Strikeforce powstało w 1985 roku jako promotor kickboxingu. Gale mma zaczęło organizować w 2006. Pierwsza gala „Shamrock vs. Gracie” zgromadziła w hali 18250 widzów i do tej pory jest to jeden z najlepszych wyników „live”.

One thought on “Strikeforce ogłosiło ostatnią galę na Showtime

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.