Jon Jones w „20 sportowców roku” ESPN

Rok się kończy, zatem zaczynają się plebiscyty podsumowujące. ESPN ogłosiło już 20 „Sportowców roku”. Znalazł się w niej mistrz wagi półciężkiej UFC, Jon Jones.

Dla Jonesa rok 2011 i 2012 były naprawdę bardzo dobre – wygrał wszystkie 4 obrony pasa i ugruntował swoją pozycję niepokonanego mistrza wagi półciężkiej, a gdyby zsumować całkowity czas, jaki spędził w tym czasie w octagonie – wyszłaby niecała godzina.

Miał słabsze momenty poza octagonem – wypadek samochodowy i zatrzymanie za jazdę pod wpływem, a także odwołanie gali UFC 151. Niemniej, w klatce bezdyskusyjnie dominował – chociażby zamknął usta swojemu wrogowi Rashadowi Evansowi, pokonując go na UFC 145. Tak też jest 18-te miejsce w rankingu sportowców roku 2012 uzasadniło ESPN:

„Jon Jones walczył w 2012 tylko dwa razy, ale odniósł imponujące zwycięstwa nad Rashadem Evansem i Vitorem Belfortem, udowadniając, że jest najlepszym zawodnikiem w UFC. Jego wartości dowodzi też – chociaż w niekoniecznie dobry sposób – że przez brak jego przeciwnika odwołano całą galę, UFC 151.”

One thought on “Jon Jones w „20 sportowców roku” ESPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *