„Stójka Amandy Nunes jest lata świetlne przed stójką Rondy”

USA TODAY Sports
USA TODAY Sports

Mistrzyni wagi koguciej UFC Ronda Rousey udowodniła już, że potrafi nawiązać walkę w stójce z każdą rywalką, jednak nie mierzyła się jeszcze z kimś pokroju Amandy Nunes.

Według trenera Nunes, Mike’a Browna, stójka jego podopiecznej o lata świetlne prześciga stójkę mistrzyni.

„Moim zdaniem, jej stójka jest lata świetlne przed stójką Rondy. Oczywiście, Ronda jest niesamowicie utalentowana. Najlepsza. Amanda musiałaby dużo pracować na nogach, zdobywać punkty z uderzeń i dużo się ruszać, żeby nie wylądować na ziemi, bo Ronda jest fenomenalna w parterze. Ale nie sądzę, żeby stójka Rondy była na poziomie stójki Amandy.”

Nunes pokazała się z dobrej strony w ostatniej walce, poddając w pierwszej rundzie Sarę McMann na UFC Fight Night 73. Samo poddanie było poprzedzone solidnymi uderzeniami, które musiała przyjąć była olimpijka. Po tej walce Nunes stwierdziła, że zasługuje na walkę o pas, ale jeśli nie dostanie jej w następnej kolejności, to z radością przyjmie jakąkolwiek inną walkę, która ją zbliży do upragnionego starcia z mistrzynią. Trener Brown uważa, że Brazylijka już teraz jest gotowa, by pokonać „Rowdy”:

„Jest z nami dopiero kilka lat, ale na 100% to pierwsza dziewczyna w gymie, na którą patrząc myślę „łaaaał”. Widziałem ją lejącą facetów w gymie. Po prostu ich lała, nie chcieli z nią się bić w stójce. Od najmłodszych lat ma też podstawy parterowe. Ale widziałem, jak kolesiom odechciewało się z nią walczyć kickboksersko. To imponujące… Profesjonalni zawodnicy, którzy są twardzi – a ona ich lała. Ona jest jak samica alfa, to szalone. Myślę, że mogłaby już teraz pokonać Rondę. Nie wiem, może trzeba jeszcze zbudować jej trochę doświadczenia? Ale myślę, że jest w stanie pokonać mistrzynię.”

Wiadomo, że Rousey następną walkę stoczy z Mieshą Tate, zatem Nunes pewnie dostanie jeszcze jeden pojedynek, zanim stanie w szranki z mistrzynią.

3 thoughts on “„Stójka Amandy Nunes jest lata świetlne przed stójką Rondy”

  1. Po jej ostatniej walce moge smialo stwierdzic, ze jest mocna zawodniczka. Ale czy to wystarczy na Ronde? W sumie watpie. Jesli znajdzie sie w parterze to Ronda ja zalatwi. Raczej by musiała punktować w stojce, ale czy to mozliwe bez obalenia?… Mysle, ze jeszcze musi nabrac doswiadczenia i wtedy moze sprobowac swoich sil…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *