„Skosztuj własnego lekarstwa i nabierz pokory” – Rafael dos Anjos odpłaca się Conorowi McGregorowi za szyderstwa

mmafighting.com

Rafael dos Anjos postanowił zrewanżować się kontuzjowanemu Conorowi McGregorowi po przegranej z Dustinem Poirierem na UFC 264.

Złośliwość ze strony Rafaela dos Anjosa (31-13 MMA, 19-11 UFC) w kierunku Conora McGregora (22-6 MMA, 10-4 UFC) jest prawdziwa po tym, jak obydwaj zawodnicy byli zestawieni do walki na UFC 196 w marcu 2016 roku. Dos Anjos był w tym czasie mistrzem wagi lekkiej i był nastawiony na obronę pasa przeciwko ówczesnemu mistrzowi wagi piórkowej McGregorowi, zanim złamana stopa zmusiła Brazylijczyka do wycofania się na 11 dni przed walką.

Wycofanie się Brazylijczyka z walki zmieniło bieg historii UFC. Dos Anjos został zastąpiony przez Nate’a Diaza, który następnie poddał McGregora i uruchomił serię wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły po części do pojedynku z Dustinem Poirierem w trylogii na UFC 264 w T-Mobile Arena w Las Vegas.

McGregor doznał złamania kości piszczelowej pod koniec pierwszej rundy walki z Poirierem i musiał zostać wyniesiony na noszach. Dos Anjos wykorzystał ten moment, aby ośmieszyć Irlandczyka, który nigdy nie krył się z wyśmiewaniem go za wycofanie się z walki kilka lat temu.

„Kiedy złamałem stopę przed naszą walką, ten facet wyśmiewał się z mojej kontuzji… i robił to przez lata. Skosztuj własnego lekarstwa i nabierz pokory.”

Jeszcze zanim doszło do walki McGregora z Poirierem na UFC 264, napięcie związane z dos Anjosem narastało. Brazylijczyk był typowany jako zawodnik rezerwowy dla walki wieczoru i z powodzeniem zrobił wagę w piątek w przypadku, gdyby w ostatniej chwili nastąpił wstrząs na karcie walk i byłby zobowiązany do wejścia do Oktagonu.

Dos Anjos i McGregor stanęli naprzeciw siebie na ważeniu i zrobiło się gorąco, gdy obydwaj wymienili się kilkoma słowami.

Widać wyraźnie, że obydwaj się nie lubią i gdy McGregor wyleczy kontuzję, pojedynek z Dos Anjosem będzie jedną z jego opcji na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *