Silniejsza i lepsza w boksie Marina Rodriguez pokonała Michelle Waterson na UFC on ESPN 24

Chris Unger/Zuffa LLC

Marina Rodriguez wciąż pnie się w górę drabinki dywizji słomkowej. Potencjalna pretendentka do tytułu pokonała w sobotę Michelle Waterson w walce wieczoru gali UFC on ESPN 24.

Marina Rodriguez (14-1-2 MMA, 4-1-2 UFC) wypunktowała Michelle Waterson (18-9 MMA, 6-5 UFC) przez jednogłośną decyzję. Była to zacięta walka, w której Rodriguez pokazała swoją siłę i boks.

Pierwsze dwie rundy walki były dość wyrównane. Waterson starała się pozostać na zewnątrz, podczas gdy Rodriguez napierała do przodu. Waterson dobrze radziła sobie z wyprowadzaniem kopnięć na korpus i twarz. Rodriguez również zadawała ciosy i wyprowadzała kopnięcia, ale jej siła była znacznie większa i powodowała najwięcej obrażeń.

W trzeciej rundzie Rodriguez naprawdę uwzięła się za Waterson. Brazylijka parła do przodu i trafiała mocnymi kombinacjami przez całą rundę. Waterson próbowała trzymać Rodriguez na dystans kopnięciami i cofaniem się, ale Rodriguez dobrze radziła sobie ze skracaniem dystansu i atakowaniem mocnymi uderzeniami. Pod koniec trzeciej rundy Waterson była poobijana i zakrwawiona.

W czwartej rundzie losy walki mocno się odwróciły. Rodriguez ostro zaatakowała Waterson, ale „The Karate Hottie” poszła po obalenie, utrzymując górną pozycję przez cały czas, zadając ciosy i pracując nad zdobyciem lepszej pozycji. Rodriguez po prostu nie była w stanie wrócić do stójki, ale wykonała dobrą robotę unikając znaczących obrażeń.

Piąta i ostatnia runda pokazała umiejętności obu zawodniczek. Waterson dysponowała świetnymi kopnięciami na korpus i głowę. Jednak Rodriguez obalała Waterson i rozbijała ją mocnymi ciosami. Podobnie jak w poprzednich rundach, Waterson była aktywna i cały czas pracowała, ale siła Rodriguez zdawała się przyćmiewać jej wysiłki.

Marina Rodriguez pokonała Michelle Waterson przez jednogłośną decyzję (48-47, 49-46, 49-46)

Rodriguez ma obecnie dwie wygrane walki z rzędu, po tym jak w styczniu na UFC 257 odprawiła Amandę Ribas. Jej jedyną porażką w karierze jest przegrana z byłą mistrzynią UFC Carlą Esparzą.

Waterson ma bilans 1-3 w swoich ostatnich czterech występach w klatce. Jej jedyna wygrana w tym okresie to niejednogłośna decyzja nad Angelą Hill we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *