Shogun vs. Griffin II na UFC: Rio

(cagepotato.com)

Mauricio „Shogun” Rua będzie miał szansę uregulować swoje stosunki z Forrestem Griffinem tego lata. Rewanż za walkę, którą stoczyli we wrześniu 2007 na UFC 76, został zakontraktowany na sierpniowe UFC Rio. Dana White potwierdził tą walkę.

Griffin wygrał pierwsze starcie przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie, ale wielu fanów i analityków uważa, że Shogun który wtedy wrócił świeżo po kontuzji kolana, nie był jeszcze w pełni sił i ta walka zasługuje na rewanż.

Wygrana nad Shogunem była dla Griffina jedynym zwycięstwem przez poddanie w przeciagu ostatniego 3.5 roku. Od tamtego czasu zanotował rekord 3-2, wliczając w to wygraną z Quintonem „Rampage” Jacksonem na UFC 86, która zapewniła mu tytuł mistrzowski oraz przegraną na UFC 92 kiedy tenże tytuł stracił na rzecz Rashada Evansa. W swojej ostatniej walce na UFC 126 Griffin (14-8) pokonał Richa Franklina jednogłośną decyzją.

Shogun (19-5) także ma rekord 3-2 od czasu pierwszej walki z Griffinem. Oprócz zwycięstw przez TKO nad Markiem Colemanem i Chuckiem Liddellem, walczył dwa razy z Lyoto Machidą, raz wygrywając i raz przegrywając, natomiast ostatnia jego walka w maju skutkowała przegraną, w wyniku której stracił tytuł mistrzowski na rzecz Jona Jonesa.

UFC: Rio będzie pierwszą galą w Brazylii od czasu Ultimate Brazil w 1998. Walką wieczoru będzie rewanż mistrza UFC wagi średniej Andersona Silvy z Yushinem Okami (Okami pokonał Spidera w styczniu 2006 na „Rumble on the Rock 8” – a dokładnie, Anderson został zdyskwalifikowany za niedozwolone kopnięcie).

5 thoughts on “Shogun vs. Griffin II na UFC: Rio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *