Shane Carwin chce być uczestnikiem turnieju wagi ciężkiej Bellatora

Francis Specker

Shane Carwin jest drugim zawodnikiem po Rorym MacDonaldzie, który chce zostać włączony do turnieju wagi ciężkiej Bellatora.

Wydaje się, że kandydatura Carwina byłaby bardziej adekwatna do wagi turnieju niż kandydatura MacDonalda. W ośmioosobowym turnieju będą przecież walczyć zawodnicy z wagi ciężkiej i półciężkiej tacy jak: Fedor Emelianenko, Frank Mir, Matt Mitrione, Roy Nelson, Ryan Bader, Quinton „Rampage” Jackson, Muhammad Lawal i Chael Sonnen.

Shane Carwin jest byłym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej UFC. Carwin swoją ostatnią walkę stoczył w czerwcu 2011 roku po porażce z Juniorem dos Santosem, a jeszcze wcześniej przegrywając z Brockiem Lesnarem. Carwin zdecydował się zakończyć swoją karierę z rekordem 12-2.

Shane Carwin poinformował na swoim Facebooku, że chciałby wziąć udział w turnieju Bellatora jako zawodnik rezerwowy i wysłał do organizacji wiadomość ze swoją propozycją.

„Wysłałem do Bellatora prośbę o zestawienie mnie jako rezerwę w tym niesamowitym turnieju. Nie mogę się doczekać, aby go obejrzeć tak, czy inaczej, ale jestem bardzo podekscytowany tym gdyby moje nazwisko pojawiło się na liście. Chciałbym zdobyć prawdziwy tytuł mistrza.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.