Shane Burgos vs. Hakeem Dawodu i Umar Nurmagomedov vs. Sergey Morozov na UFC 257

espn.com

Interesujące starcia w rozpisce styczniowej gali.

Jak poinformował portal MMA Empire, podczas gali oznaczonej numerem 257 Shane Burgos (13-2, 6-2 w UFC, #12 w rankingu UFC) zawalczy z Hakeemem Dawodu (12-1-1, 5-1 w UFC) podczas gdy Umar Nurmagomedov (12-0, 0-0 w UFC) podejmie Sergeya Morozova (16-3, 0-0 w UFC).

Burgos powróci do klatki po porażce jakiej w czerwcu doznał w starciu z Joshem Emmettem. Wcześniej 29-latek pokonał Kurta Holobaugha, Cuba Swansona i Makwana Amirkhaniego.

Dawodu jest na fali pięciu kolejnych zwycięstw, po porażce w swoim debiucie w organizacji Kanadyjczyk wygrał wszystkie starcia odprawiając m.in. Zubairę Tukhugova i Julio Arce’a.

Nurmagomedov miał walczyć z Morozovem podczas gali UFC 254 jednak na przeszkodzie stanęła choroba Rosjanina na krótko przez eventem. Na swój debiut w UFC Umar czeka już niemal rok, wcześniej zaplanowane starcia z Hunterem Azure i Nathanielem Woodem nie doszły do skutku. Również dla Morozova występ na UFC 257 będzie pierwszą walką w oktagonie UFC, wcześniej Kazach rywalizował na galach M-1.

Gala UFC 257 odbędzie się 23 stycznia na Fight Island w Abu Dhabi, w walce wieczoru Conor McGregor zmierzy się z Dustinem Poirierem w rewanżowym pojedynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *