Seria kontuzji, które wyeliminowały Luke Rockholda z UFC 230 i reakcja Chrisa Weidmana na odwołanie walki

Esther Lin, MMA Fighting

Były mistrz wagi średniej UFC Luke Rockhold ujawnił kontuzje, które zmusiły go do wycofania się z rewanżu z Chrisem Weidmanem na gali UFC 230.

W rozmowie z Arielem Helwani z ESPN, Luke Rockhold ujawnił, że obecnie boryka się nie z jedną, ale wręcz z serią różnych kontuzji i można się tylko zastanawiać jak można było zestawić walkę z Chrisem Weidmanem mając problem z tyloma urazami?

„Rozmawiałem z rozczarowanym Luke Rockholdem. On boryka się z całą litanią kontuzji:

Jego lewa goleń znów jest zainfekowana. Właśnie zrobił przeszczep komórek macierzystych. Skręcił wczoraj prawe kolano. Prześwietlenie zaplanowano na dzisiejszy wieczór. Ostatnio złamał sobie nos podczas treningu grapplingowego.”

„Luke Rockhold powiedział, że próbował zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zawalczyć w MSG, ale „potrzebuję co najmniej jednej broni, aby dołączyć do imprezy”. Ma nadzieję, że powrót do zdrowia potrwa 4 tygodnie i będzie mógł wrócić pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku.”

Wkrótce po tym, jak pojawiły się informacje o kontuzji Rockholda, organizacja ogłosiła, że ​​Ronaldo „Jacare” Souza zastąpi o w walce przeciwko Chrisowi Weidmanowi w walce wieczoru gali UFC 230. Souza miał zaplanowaną walkę z Davidem Branchem na tej samej gali, ale w związku ze zmianami, Branch zmierzy się z Jaredem Cannonierem.

Pomimo wardej rywalizacji między Luke’em Rockholdem a Chrism Weidman i to nie tylko w Oktagonie, Weidman z klasą przyjął wiadomość o wycofaniu się Rockholda z walki i okazał mu wiele szacunku w komentarzu na Twitterze.

„Naprawdę nie mogłem się doczekać walki z Luke’em w tym rewanżu, ale niestety tym razem nie będzie tej walki na karcie. To trudny sport. Mam nadzieję i modlę się, że Luke szybko się wyleczy i wróci do zdrowia.”

Dla Chrisa Weidmana będzie to powrót do rywalizacji od lipca ubiegłego roku i wygranej walki przez poddanie w trzeciej rundzie w starciu z Kelvinem Gastelumem na gali UFC on FOX 25.

Z kolei Ronaldo Souza swoją ostatnią walkę stoczył w maju na gali UFC 224 na której przegrał przez niejednogłośną decyzję z Kelvinem Gastelumem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.