Sędzia Mario Yamasaki skrytykowany przez Dana White’a za późną interwencję

revistamove.com.br
revistamove.com.br

To nie pierwszy raz gdy szef UFC Dana White krytykuje sędziego i tym razem padło na Mario Yamasaki za sędziowanie walki Donalda Cerrone z Alexem Oliveirą.

Według White’a, Yamasaki stanowczo za późno podjął interwencję przerwania pojedynku wieczoru gali UFC Fight Night 83. Walka zakończyła się szybko w pierwszej rundzie, kiedy Cerrone po obaleniu i dosiadzie założył Oliveirze trójkąt nogami. Alex odklepywał kilka razy i to Donald Cerrone dawał znak sędziemu, że Oliveira się poddaje i dopiero wtedy Yamasaki przerwał walkę.

Inną dość dziwną reakcją sędziego Yamasaki była ta z walki Cody’ego Garbrandta z Augusto Mendesem. Po nokaucie Mendesa, kiedy ten upadł na matę, reakcja sędziego była niepewna, tak jakby nie był do końca przekonany, czy przerwać już pojedynek. Z tego zachowania sędziego skorzystał Garbrandt, który zadał jeszcze cios na półprzytomnym Mendesie. Zdania są podzielone co do tego, czy walka została przerwana zbyt wcześnie lub nie, ale niepewna reakcja sędziego jest niepokojąca.

Oto słowa Cody’ego Garbrandta dotyczące tej sytuacji jakie powiedział na konferencji:

„On został zdecydowanie znokautowany. Jego oczy wywróciły się dookoła i nawet nie patrzył na mnie, więc podniosłem ręce do góry jako koniec. Sędzia wszedł między nas, ale pomyślałem, „OK, nie dotknął mnie, więc uderzałem jeszcze żeby skończyć robotę.” On leżał tam jak martwy.”

Poniżej video z tych dwóch pojedynków


7 thoughts on “Sędzia Mario Yamasaki skrytykowany przez Dana White’a za późną interwencję

  1. Ja będę bronił Yamasakiego.
    Walka Donalda Cerrone z Alexem Oliveirą. Trójkąt był założony błyskawicznie. Klepanie także. Szybkość z jaką klepał Oliveira była jeszcze większa. Co z tego, że klepną 10 razy. Ile to trwało? Sekundę? Dwie? Poza tym, to było duszenie a nie dźwignia czy ciosy. Nie było nic niebezpiecznego.
    Druga walka. Cody napisał: „On został zdecydowanie znokautowany. Jego oczy wywróciły się dookoła i nawet nie patrzył na mnie, więc podniosłem ręce do góry jako koniec.” I to właśnie przerwanie i podniesienie rąk do góry zmyliło Yamasakiego. Wszedł on między zawodników a Cody obszedł go i zadał niepotrzebny cios.

  2. Zdecydowanie za późno przerwał. Oliveira klepał i klepał, jak oglądałem to mówiłem: „Gdzie jest sędzia?” To nie pierwsza gala gdzie są z nim jakieś kontrowersje, moim zdaniem najbardziej przereklamowany sędzia w MMA.

  3. Mma wez przestan p…..c gadales z nim ze wiesz czy cos go zmylilo? Dal ciala dwa razy na jednej gali! Moze byl upalony albo co… nie wazne, nie pierwszy i nie ostatni raz. No chyba ze ufc pujdzie po rozum do glowy hehe;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *