Sarara i Zygmunt w turnieju bokserskim Bigger’s Better 8

(Łukasz Zygmunt / fot. eurosport.pl)

Sarara i Zygmunt w turnieju bokserskim

BIGGER’S BETTER 8

Piątek, 4 listopada o 20:45 na żywo w Eurosporcie

Na stadionie Benfiki Lizbona Polacy staną przed ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do Superfinału. Obaj trenują pod okiem wielkich mistrzów.

___________________________________________________________________

4 listopada o godz. 20:45 Eurosport będzie relacjonować na żywo kolejną, ósmą edycję arcyciekawego turnieju bokserskiego Bigger’s Better. W trakcie jednego wieczoru ośmiu zawodników stoczy ze sobą walki w systemie pucharowym (przegrany odpada). Trzy zwycięstwa oznaczają triumf, czyli czek na 15 000 USD i występ w Superfinale w grudniu, w którym spotkają się wszyscy mistrzowie wcześniejszych gal. Drugi raz w historii Bigger’s Better Polskę reprezentować będzie dwóch Polaków. Widzowie Eurosportu zobaczą Tomasza Sararę i Łukasza Zygmunta. Obaj brali już udział w turniejach Bigger’s Better.

Wyjątkowość Bigger’s Better polega na tym, że spotykają się tu zawodnicy wywodzący się z różnych stylów walki (Muay Thai, kickboxing, boks, MMA), którzy walczą na zasadach boksu, a więc dla większości z nich jest to pewnego rodzaju nowość i spore wyzwanie. Dlatego umiejętności bokserskie i kondycja są tu nie do przecenienia.

Po raz drugi Polskę reprezentować będzie Łukasz Zygmunt. W czerwcu świdniczanin wziął udział w szóstej edycji gali, która, co ciekawe, odbyła się również na stadionie Benfiki Lizbona. Nasz zawodnik miał wtedy spore szanse na zwycięstwo, ale plany te przekreślił jego pierwszy rywal i zarazem faworyt gospodarzy David Machado, który sfaulował naszego reprezentanta. Uderzony głową Polak wygrał tamtą walkę, ale krwawiący łuk brwiowy wykluczył go z konfrontacji w półfinale z Rumunem Marco Adrianem.

– Wtedy jechałem do Lizbony, nie wiedząc, czego mogę się spodziewać. Chciałem przede wszystkim poprawić swoją sytuację materialną. Nadal pracuję po nocach, przenosząc skrzynie z mięsem, jednak i z tego ostatnio zrezygnowałem, by całkowicie poświęcić się treningom przed turniejem. Wierzę, że mogę wygrać i zgarnąć te 15 tysięcy dolarów oraz przepustkę do Superfinału w grudniu – mówi Zygmunt.

Zygmuntowi w przygotowaniach pomaga Mariusz Cieśliński, legenda polskich sportów walki – mistrz świata tajskiego boksu z 2006 roku. Największym atutami Łukasza Zygmunta jest doświadczenie w boksie. 29-letni zawodnik ma na swoim koncie między innymi takie sukcesy, jak tytuł mistrza Polski w boksie w wadze superciężkiej z 2010 roku, wicemistrzostwo Polski w wadze superciężkiej (2006), 2 brązowe medale w mistrzostwach Polski w wadze ciężkiej (2003, 2009), 2-krotne mistrzostwo Polski juniorów w wadzie półciężkiej.

W gronie ośmiu fighterów w Lizbonie zobaczymy także Tomasza Sararę. 26-letni krakowianin, jeden z najlepszych polskich zawodników K-1, walczył w BB już dwukrotnie – podczas drugiej i siódmej gali. W swoim debiucie w Bigger’s Better (październik 2010 r.) Sarara wygrał pierwszy pojedynek. W półfinale zmierzył się z ważącym 155 kg Rosjaninem Jewgienijem Orłowem. Werdykt sędziów, na korzyść Orłowa, wzbudził wiele kontrowersji, ale już wtedy organizatorzy dostrzegli wielki potencjał drzemiący w naszym zawodniku. Polak dostał kolejne zaproszenie, ale nieszczęśliwie nabawił się bardzo ciężkiej kontuzji więzadeł krzyżowych. Operacja i długa rehabilitacja spowodowały, że Sarara wrócił na profesjonalny ring dopiero we wrześniu tego roku, na siódmą edycję Bigger’s Better. Niestety przerwa w treningach była widoczna i Polak już w pierwszej walce musiał uznać wyższość swego rywala, Białorusina Aleha Kryzhanouskiego.

– Cieszę się, że po tak ciężkiej kontuzji w ogóle wróciłem na ring. Po wrześniowej walce wyjechałem do Holandii i tam teraz mieszkam. Współpracę zaproponował mi sam Ernesto Hoost (!), dlatego postanowiłem wykorzystać tę szansę i teraz trenuję w Amsterdamie właśnie pod jego okiem. W Lizbonie liczę na dobre losowanie. Mam nadzieję, że nie trafię na Łukasza już w pierwszej walce – mówi Tomasz Sarara.

Oprócz dwójki Polaków w turnieju wystąpią: Fernandez Agibane (Portugalia), Lucian Bot (Rumunia), Andreas Sidon (Niemcy), Nicolas Wamba (Francja), Tamas Polster (Węgry), Henrique Zowa (Holandia).

Zasady Bigger’s Better:

Bigger’s Better to seria jednodniowych, trwających około dwóch godzin turniejów rozgrywanych w formacie nieznanym z tradycyjnego bokserskiego ringu. Ośmiu mistrzów różnych stylów walki (Muay Thai, boks, MMA, kickboxing) walczy ze sobą w systemie pucharowym (ćwierćfinały, półfinały i finał). Uczestnicy turnieju muszą ważyć nie mniej niż 79,5 kg, bez górnej granicy. Każda walka składa się z 3 rund po 3 minuty. Dodatkowo runda możliwa jest tylko w przypadku remisu w finale.

Bigger’s Better – sezon 1 na żywo w Eurosporcie

Turnieje Data Miejsce
Nr 8 4 listopada 2011 Portugalia
Superfinał 16 grudnia 2011 Chorwacja

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *