Sarah Kaufman podpisała kontrakt z Armageddon Fighting Championship

(mmajunkie.com)

Była mistrzyni Strikeforce wagi półśredniej, Sarah Kaufman (12-1 MMA, 4-1 SF) chce odzyskać swój pas, który straciła na rzecz Marloes Coenen w październiku, ale w międzyczasie będzie miała co robić poza Strikeforce.

Kaufman i promotor z Kanady ostatnio ogłosili, że była mistrzyni Strikeforce zawalczy 2 kwietnia w swoich rodzinnych stronach (Victoria, British Columbia) na „Armageddon Fighting Championship 5: Judgment Day.” Kaufman mówi, że wzięła tą walkę za zgodą Strikeforce, z którym nadal obowiązuje ja kontrakt. 

Darren Owen, prezes Armageddon: „Jestem niesamowicie podekscytowany, że Sarah zawalczy u nas, przed własną publicznością, przyjaciółmi, rodziną. Była na wszystkich naszych galach i zawsze zbierała wielkie owacje, a teraz może dać swoim fanom to, czego chcą najbardziej – oglądać ją walczącą.”

Przeciwniczka Kaufman jeszcze nie jest znana.

Aż do ostatniej porażki z Coenen, uprzednio niepokonana Kaufman zanotowała 12 wygranych z rzędu od początku swojej kariery. 25-letnia kanadyjka wygrała pas Strikeforce w lutym 2010, pokonując Takayo Hashi. Później obroniła go przed Roxanne Modafferi, ale w październiku musiała uznać wyższość Coenen.

Armageddon Fighting Championship został założony w sierpniu 2009 i zorganizował od tego czasu 5 gal w Victorii. M.in. na „AFC 3: Evolution” odbył się debiut w mma znanego instruktora brazylijskiego jiu-jitsu, Roberta Drysdale, mistrz poddań walczył też na „AFC 4: Revelation.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *