Sadibou Sy pokonał Rory’ego MacDonalda na 2022 PFL 6, ale obaj zawodnicy awansowali do playoffów

Sadibou Sy zawalczy w playoffach PFL 2022 dzięki zwycięstwu nad Rorym MacDonaldem w co-main evencie gali 2022 PFL 6. Mimo porażki, MacDonald również awansował do playoffów.

To było wyczerpujące i ciężkie 15 minut i być może nie było to najbardziej przyjemne dla publiczności widowisko – ale po trzech rundach Sy (11-6-2) pokonał byłego pretendenta do tytułu UFC Rory’ego MacDonalda (23-9-1) przez jednogłośną decyzję na gali w Overtime Elite Arena w Atlancie.

Wszystko, czego Sy potrzebował, aby zdobyć miejsce w playoffach, gdy wchodził do walki, to trzy punkty – zwycięstwo niezależnie od metody. Walka była bardzo zacięta, z dużą ilością pracy w klinczu i technicznej stójki z dystansu.

Cios Sy w pierwszej rundzie podczas obrony przed obaleniem otworzył paskudną ranę pod prawym okiem MacDonalda. W miarę upływu walki, obaj zawodnicy byli zmęczeni. Sy, który jest znany ze swoich mocnych uderzeń, zdobył nawet obalenie w połowie 3 rundy.

Po upływie trzech rund, Sy został uznany za zwycięzcę i tym samym Magomed Magomedkerimov został wyeliminowany z udziału w playoffach. MacDonald pozostaje numerem 1. Jego przeciwnikiem będzie Magomed Umalatov. Tymczasem Sy będzie walczył z Carlosem Lealem.

Sadibou Sy pokonał Rory’ego MacDonalda przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)