Ryan Bader o rewanżu z Philem Davisem – Jest to walka, której chcę

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Ryan Bader mierzy prosto w walkę, która da mu tytuł mistrza wagi półciężkiej Bellatora.

Chociaż Ryan Bader nie jest zawodnikiem Bellatora, a skończył mu się kontrakt na walki, to nadal jest związany z UFC. Dana White stwierdził jednak, że organizacja nie będzie mu robić problemów i „Darth” będzie mógł odejść. Z kolei kontrakt z Bellatorem jest już podobno bardzo bliski finalizacji.

Bader jakiś czas temu mówił, że chciałby stoczyć jeszcze walkę o tytuł wagi półciężkiej UFC, ale po dwóch wygranych walkach z Ilirem Latifi i Antonio Rogerio Nogueirą wypełnił swój kontrakt i jak widać wszystko wskazuje na to, że Ryan odejdzie z UFC bez otrzymania pojedynku o tytuł. Jednym z głównych powodów dla którego Bader chce odejść z UFC jest również kwestia umowy z Reebokiem.

Serwis FloCombat rozmawiał z Ryanem Baderem, który powiedział, że chce zapolować na tytuł wagi półciężkiej Bellatora, który jest w posiadaniu Phila Davisa. Bader i Davis walczyli ze sobą w Oktagonie na gali UFC on FOX 14 i wówczas zwycięzcą przez niejednogłośną decyzję był Bader. Po tej walce Phil Davis przeszedł do Bellatora gdzie stoczył cztery walki wygrywając wszystkie i zdobywając tytuł mistrza.

— To jest walka której chcę. Ja nie jestem jednym z tych gości, którzy przychodzą u schyłku swojej kariery starając się zarobić kilka dobrych wypłat. Z naszej strony, chcemy iść prosto po tytuł i wydaje mi się, że ludzie nie będą mieć nic przeciwko, że przeskoczymy kilka miejsc. Jestem sklasyfikowany na #4 miejscu w UFC i mój bilans to 7-1 w ostatnich ośmiu walkach. Jest to walka do której mógłbym przeskoczyć i nikt niemiałby nic przeciwko.

— Nie chodzi o to, że brakuje pieniędzy i czas iść dalej. Chodzi o szansę i to, co jest najlepsze dla mnie. W tym sporcie musisz patrzeć na pewne sprawy egoistycznie. Co do Bellatora, to kwestią jest rozmowa ze Scottem Cokerem i ustalenie w jaką stronę zmierza Bellator i jaki ma plan wobec mnie. Oni mają plan i to jest wspaniałe uczucie. Podoba mi się kwestia z jednolitą stawką. Widzę zasadność  robienia show i przydzielania bonusów, ponieważ to sprawia, że chłopaki chcą sobie zabezpieczyć i zgarnąć ten bonus, ale uważam, że to zniechęca do wielu różnych walk. z Jednolitą stawką możesz wyjść do walki na luzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *