Ryan Bader awansował do półfinału turnieju grand prix wagi półciężkiej po zdominowaniu Lyoto Machidy na gali Bellator 256

Bellator

Ryan Bader jest pierwszym zawodnikiem, który awansował do dalszej rundy turnieju grand prix wagi półciężkiej po zwycięstwie w rewanżu z Lyoto Machidą na gali Bellator 256.

Ryan Bader, były mistrz wagi 205 funtów, który obecnie posiada tytuł wagi ciężkiej, dokonał zemsty pokonując Lyoto Machidę w piątek w głównym pojedynku gali Bellator 256 w Uncasville. Bader (27-6 MMA, 5-1 BMMA) zdominował Machidę (26-10 MMA, 2-2 BMMA) na przestrzeni pięciu rund zwyciężając przez jednogłośną decyzję.

Ich rewanżowe starcie za walkę z 2012 roku w UFC było pierwszą walką ćwierćfinałową turnieju wagi półciężkiej Bellatora. Bader zmierzy się teraz ze zwycięzcą pojedynku Corey Anderson vs. Dovletdzhan Yagshimuradov, który odbędzie się w najbliższy piątek na gali Bellator 257.

Bader dał jeden z najbardziej dominujących występów w swojej karierze, dzięki czemu awansował do półfinału.

W pierwszej rundzie obaj zawodnicy nie musieli długo czekać na rozgrzewkę. Bader i Machida pozostawali aktywni, wymieniając się kopnięciami na nogi i testując siebie nawzajem w stójce. Kopnięcia Machidy zaczęły przybierać na sile, ponieważ celował on w korpus i nogi Badera. Najbardziej znaczącym ciosem rundy było kopnięcie na głowę Badera, który dobrze radził sobie ze skacaniem dystansu i spychaniem Machidy na siatkę aż do gongu. Machida miał najlepsze wymiany ciosów w tej rundzie, ale od tego momentu dla 42-latka wszystko zaczęło się psuć.

Druga runda zaczęła się podobnie jak pierwsza, Machida obijał Badera różnymi kopnięciami. Jednak na około dwie minuty przed końcem rundy, Bader zmienił tempo walki, obalając „Smoka” i utrzymując kontrolę z góry z pozycji żółwia, zasypując Brazylijczyka mocnymi ciosami.

Od tego momentu walka była jednostronnym laniem. Bader wielokrotnie obalał Machidę w trzeciej, czwartej i piątej rundzie. We wszystkich trzech rundach Machida z trudem wstawał, otrzymując znaczące obrażenia od ciężkiego i ciągłego ground-and-pound Badera.

Ryan Bader pokonał Lyoto Machidę przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-45, 49-45).

Dzięki wygranej, Bader zrehabilitował się za porażkę przez TKO z Vadimem Nemkovem w sierpniu zeszłego roku, przez co stracił tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej. Bader ma obecnie bilans 8-1 w swoich ostatnich dziewięciu walkach.

Tymczasem Machida ma za sobą trzy przegrane walki z rzędu i ujemny bilans 4-6 w ostatnich 10 walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *