Rose Namajunas vs. Weili Zhang II na UFC 268

Chinka dostała rewanż po utracie pasa wagi słomkowej.

Podczas wczorajszej transmisji gali UFC on ESPN 30, organizacja potwierdziła, że podczas gali oznaczonej numerem 268 dojdzie do rewanżowego starcia w limicie 115 funtów. Mowa o pojedynku Rose Namajunas (10-4, 8-3 w UFC) z Weili Zhang (21-2, 5-1 w UFC, #1 w rankingu UFC), którego stawką będzie mistrzowski tytuł. Panie po raz pierwszy rywalizowały w kwietniu, wówczas Amerykanka niespodziewanie i szybko znokautowała rywalkę.

Namajunas po raz drugi w karierze dzierży pas UFC, zdobyty w 2017r. po wygranej z Joanną Jędrzejczyk straciła na rzecz Jessici Andrade, której później udanie zrewanżowała się za porażkę jednak Brazylijka nie była już wtedy w posiadaniu mistrzowskiego tytułu.

Zhang trafiła do UFC mając na koncie szesnaście wygranych z rzędu. Po trzech wygranych w największej organizacji MMA na świecie, Chinka dostała szansę walki o pas i zdobyła go nokautując Andrade. W pierwszej obronie Weili pokonała Jędrzejczyk dając niesamowite widowisko.

Gala UFC 268 odbędzie się 6 listopada w Nowym Jorku, w walce wieczoru Kamaru Usman podejmie Colby’ego Covingtona w rywalizacji o pas wagi półśredniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *