Rose Namajunas powróciła na tron mistrzyni wagi słomkowej po efektownym zwycięstwie nad Weili Zhang na UFC 261

Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

Rose Namajunas odzyskała tytuł mistrzyni wagi słomkowej pokonując w spektakularny sposób Weili Zhang w pojedynku co-main event na gali UFC 261.

Dwukrotna mistrzyni UFC w wadze słomkowej Rose Namajunas (10-4 MMA, 8-3 UFC) zdetronizowała Weili Zhang (21-2 MMA, 5-1 UFC) i odzyskała pas wagi 115 funtów. Namajunas znokautowała Zhang kopnięciem na głowę w pierwszej rundzie ich mistrzowskiej walki.

To była szybka i łatwa noc dla Namajunas. Amerykanka trzymała się na zewnątrz Oktagonu, podczas gdy Weili zajęła środek klatki i wyprowadzała kopnięcia. W jednej z wymian, Namajunas trafiła wysokim kopnięciem lewą nogą i powaliła mistrzynię na deski.

Namajunas doskoczyła do Zhang z ground-and-pound i zmusiła sędziego do przerwania walki. Weili wstała i zaprotestowała jej zdaniem zbyt wczesnemu przerwaniu walki, ale sama chwiała się na nogach po kopnięciu w głowę.

Rose Namajunas pokonała Weili Zhang przez nokaut (kopnięcie na głowę, ciosy) – runda 1, 1:18

Rose Namajunas posiada teraz bilans 5-1 w swoich ostatnich sześciu walkach. Wcześniej dzierżyła tytuł mistrzyni wagi słomkowej UFC w latach 2017-2019 i straciła pas na rzecz Jessici Andrade na UFC 237. Wróciła jednak, aby pomścić swoją przegraną z Andrade, która straciła pas na rzecz Zhang, i otrzymała pojedynek o pas.

Weili Zhang poniosła swoją pierwszą porażkę w UFC. Obroniła pas jeden raz w „Walce roku” 2020 w starciu z byłą mistrzynią Joanną Jędrzejczyk na UFC 248 na początku 2020 roku.

One thought on “Rose Namajunas powróciła na tron mistrzyni wagi słomkowej po efektownym zwycięstwie nad Weili Zhang na UFC 261

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *