Kamaru Usman ubił Jorge Masvidala w rewanżu na UFC 261 i zachował tytuł mistrza

Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

„Nigeryjski Koszmar” okazał się jawą! Kamaru Usman obronił swój tytuł w wadze półśredniej przez brutalny nokaut na Jorge Masvidalu w pojedynku rewanżowym na gali UFC 261.

W rewanżu z jednym ze swoich największych rywali Kamaru Usman (19-1 MMA, 14-0 UFC) znokautował Jorge Masvidala brutalnym prawym overhandem w drugiej rundzie, dzięki czemu zachował mistrzowski pas.

Walka o tytuł w wadze półśredniej była głównym wydarzeniem gali UFC 261, która odbyła się w VyStar Veterans Memorial Arena w Jacksonville na Florydzie.

Jorge Masvidal (35-14 MMA, 12-7 UFC) rozpoczął walkę kopnięciami na nogi, na które Usman odpowiedział prawym sierpowym. W początkowych minutach walka toczyła się w stójce, ale próba ataku kolanem w wykonaniu Masvidala otworzyła Usmanowi drogę do sprowadzenia walki do parteru.

Mając fanów za sobą, Masvidal podniósł się na nogi ku uciesze tłumu. Po powrocie na środek Oktagonu, Masvidal zadał swoje najlepsze uderzenia w walce – cios i kolano.

W drugiej rundzie, obaj zawodnicy otworzyli się. Masvidal emanował pewnością siebie, ale to do Usmana należało ostatnie słowo. Potężny prawy sierpowy Usmana powalił Masvidala na deski. Od tego momentu wystarczyło tylko kilka kolejnych uderzeń młotkowych, aby sędzia Herb Dean wkroczył do akcji.

Kamaru Usman pokonał Jorge Masvidala przez nokaut (uderzenia) – runda 2, 1:02

Dzięki zwycięstwu Kamaru Usman przedłużył swoją passę zwycięstw do 18 wygranych z rzędu, która sięga jeszcze czasów sprzed jego debiutu w UFC. Jego 14 zwycięstw z rzędu po rozpoczęciu kariery w UFC to drugi wynik po Andersonie Silvie. Odkąd zdetronizował Tyrona Woodleya na UFC 235 w marcu 2019 roku, Usman z powodzeniem bronił swojego 170-funtowego tytułu cztery razy.

Dla Jorge Masvidala, przegrana oznacza dwie porażki z rzędu, obie przeciwko Usmanowi. Te przegrane były jego pierwszymi od 2017 roku i przyszły po trzech zwycięstwach. Porażka przez nokaut była pierwszą od kiedy Masvidal został skończony od maja 2009 roku.

Usman i Masvidal po raz pierwszy zmierzyli się na UFC 251 w lipcu 2020 roku, po tym jak Gilbert Burns uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i został wycofany z karty. Masvidal wszedł w jego miejsce na sześć dni przed swoją pierwszą walką o tytuł UFC, którą przegrał z Usmanem przez jednogłośną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.