Ronda Rousey pierwszą kobietą w UFC !

25-letnia Ronda Rousey, brązowa medalistka w judo z igrzysk w Pekinie, aktualnie zawodniczka MMA, która wszystkie swoje pojedynki wygrała poprzez balachę w pierwszej rundzie (rekord 6-0) właśnie zapisała się w kartach historii jako pierwsza zawodniczka płci żeńskiej, która podpisała kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. Oznacza to powstanie dywizji kobiet w wadze do 135lbs (61kg) w UFC. „Rowdy” automatycznie zostaje mistrzem kategorii. Wśród kandydatek do pierwszej obrony pasa wymienia się takie zawodniczki jak Sarah McMann, Cristiane Cyborg Santos, tudzież rewanż z Mieshą Tate. Pierwszy pojedynek kobiet w UFC ma odbyć się w 2013 roku.

Źródło: rakhu1/SFD

8 thoughts on “Ronda Rousey pierwszą kobietą w UFC !

  1. Maciej Prawda ma rację a po za tym dziewczyny powinny trenować sztuki walki żeby umiał się obronić gdyż często padają ofiarami napadów rabunkowych i gwałtów zresztą ja mam kuzynkę która trenuje teakwondo w klubie Lech Med w Toruniu i walczyła nawet kiedyś w Polskiej Reprezentacji w Teakwondo i mimo że mam 192 cm wzrostu i większy zasięg od niej to poskładała by mnie w walce jak klocki Lego.

  2. Fajnie że Rond Rousey będzie walczyć w UFC może wreszcie dojdzie do walki Rousey vs Cyborg i Ronda pomści Gine Carano jestem z tego co widzę to Gina już raczej nie wróci do Octagonu chyba że skończy się robota na planie filmowym ale wątpie w to chciaż gdyby wróciła było by fajnie i jeszcze było by zajebiście gdyby Fedor powrócił na rewanż z Werdumem i Antonio Silvom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.