Roger Gracie vs Keith Jardine w lipcu w Strikeforce

Roger Gracie najprawdopodobniej zmierzy się z Keithem Jardine w swoim debiucie w wadze średniej na gali Strikeforce w lipcu. 

Były mistrz świata ADCC Submission Wrestling, Roger Gracie walczył już w dwóch kategoriach wagowych – wadze ciężkiej i wadze półciężkiej. Na swoim koncie ma pięć walk w formule MMA, a zadebiutował w 2010 roku pokonując przez poddanie (duszenie zza pleców) byłego mistrza wagi ciężkiej UFC Kevina Randlemana. Następnie pokonał Trevora Prangleya w styczniu zeszłego roku. Jedyną porażkę przez ko zaliczył we wrześniu 2011 roku podczas walki z Muhammedem Lawalem na gali Strikeforce – Barnett vs. Kharitonov.

Keith Jardine zadebiutował w wadze średniej w styczniu tego roku przegrywając z Luke Rockholdem w pierwszej rundzie przez TKO. Jardine zaczynał od wagi ciężkiej w drugim sezonie „The Ultimate Fighter” pokonując dwóch zawodników. Następnie zszedł do wagi półciężkiej w której stoczył 13 pojedynków w UFC reprezentując szkołę Grega Jacksona i odnosząc zwycięstwa z takimi zawodnikami jak Forrest Griffin, Chuck Liddell i Brandon Vera. Ciekawostką jest to, że 36-letni Jardine w swojej profesjonalnej karierze nigdy nie przegrał przez poddanie.

4 thoughts on “Roger Gracie vs Keith Jardine w lipcu w Strikeforce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *