Roger Gracie kończy karierę BJJ zwycięstwem z Marcusem „Buchecha” Almeidą

Guilherme Cruz, MMA Fighting

Legenda Brazylijskiego Jiu Jitsu Roger Gracie stoczył w niedzielę na Gracie Pro 2017 w Rio de Janeiro swoją ostatnią walkę w BJJ w której pokonał Marcusa Almeidę.

Pojedynek ten był rewanżem za walkę remisową na turnieju Metamoris w 2012 roku. Gracie tym zwycięstwem po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym grapplerem w historii Brazylijskiego Jiu Jitsu.

Gracie i Buchecha są jedynymi zawodnikami, którzy 10 razy zdobywali tytuły mistrzów IBJJF w czarnych pasach. W tym pojedynku widać było zresztą, że obaj podeszli do siebie z szacunkiem. Almeida próbował obalać Gracie, ale ten z sukcesem bronił sprowadzeń.

Gracie zmienił swoją strategię, kiedy obaj zostali ukarani punktami karnymi i wszedł w półgardę po czym zrobił sweepa i wszedł za plecy Almeidy. W finałowej akcji Gracie zapiął duszenie z wykorzystaniem kołnierza od Gi, które Almeida musiał odklepać w czasie 6:52.

Zaraz po wygranej, Roger Gracie ogłosił zakończenie kariery w Brazylijskim Jiu Jitsu. Tym samym odchodzi z BJJ bez ani jednej porażki przez poddanie i teraz ma zamiar skoncentrować się w pełni na MMA. Jeszcze pod koniec roku Gracie chce wrócić do klatki organizacji ONE Championship, aby obronił tytuł mistrza wagi półciężkiej. Rekord Rogera Gracie w MMA to 8-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *