Robert Whittaker wraca do gry! Mistrz rzucił wyzwanie Yoelowi Romero podając dokładną datę

Christian Petersen/Getty Images

Najwyraźniej mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker uporał się ze swoimi problemami zdrowotnymi, które zmusiły go do przerwania rywalizacji na pewien czas.

Whittaker zabrał głos w mediach społecznościowych rzucając wyzwanie pretendentowi do tytułu Yoelowi Romero, który jest świeżo po zwycięstwie z byłym mistrzem Luke’m Rockholdem, którego znokautował w trzeciej rundzie na gali UFC 221.

Whittaker jeszcze nie miał okazji do obrony tytułu wagi średniej. Do niedawna był on tymczasowym mistrzem, ale po tym jak Georges St-Pierre pokonał mistrza Michaela Bispinga na gali UFC 217 i odebrał mu pas, był zmuszony zrzec się tytułu na rzecz Roberta Whittakera z powodu problemów zdrowotnych i ponownie wycofał się z rywalizacji na czas nieokreślony.

Whittaker miał stanąć do pierwszej obrony pasa właśnie w walce z Luke’m Rockholdem na gali UFC 221, ale „Żniwiarz” musiał się wycofać z tego pojedynku z powodu i w jego miejsce wszedł Yoel Romero, który teraz powalczy z nim o pas. Będzie to starcie rewanżowe. Whittaker i Romero walczyli ze sobą na gali UFC 213 i wówczas zwycięzcą został Australijczyk, który pokonał Kubańczyka przez jednogłośną decyzję i został tymczasowym mistrzem.

Mistrz korzystając ze swojego Instagrama, wyzwał Yoela Romero do pojedynku na gali UFC 225, która odbędzie się 9 czerwca w Chicago.

„Hej, Yoel Romero, jestem gotowy na wyjazd do Chicago w czerwcu na rewanż?”

Hey @yoelromeromma I’m ready to go in Chicago June Rematch ?

Post udostępniony przez Robert Whittaker (@robwhittakermma)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.