Robert Whittaker vs. Marvin Vettori w planach na galę UFC w Paryżu

Czołowi średni najprawdopodobniej zmierzą się we wrześniu.

Poprzez media społecznościowe Robert Whittaker (23-6, 14-4 w UFC, #1 w rankingu UFC) i Marvin Vettori (18-5-1, 8-3-1 w UFC, #3 w rankingu UFC) wyrazili zainteresowanie starciem podczas wrześniowego eventu UFC, który na pierwszy weekend miesiąca jest planowany w Paryżu. Plany zestawienia tego pojedynku zostały potwierdzone przez portal MMAFighting.com.

Whittaker i Vettori mieli rywalizować podczas zbliżającej się gali UFC 275 jednak w kwietniu Australijczyk informował, że musiał wycofać się z walki z powodu kontuzji. Po tej wiadomości Marvin od razu zaczął zabiegać o starcie z Darrenem Tillem lub Khamzatem Chimaevem jednak nie doszły one do skutku.

Whittaker ostatni raz walczył w lutym, wówczas drugi raz w karierze rywalizował z Israelem Adesanyą i tym razem również przegrał. Przed walką o mistrzowski tytuł Robert pokonał Kelvina Gasteluma, Jareda Cannoniera i Darrena Tilla.

Vettori powróci do klatki po pewnej wygranej na punkty w starciu z Paulo Costą w październiku zeszłego roku. Dla Włocha był to powrót do zwycięstw po porażce w walce z Adesanyą na UFC 263.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *