Khabib Nurmagomedov: Jeśli Junior dos Santos wygra to będziemy chcieli jego walki z Fedorem Emelianenko

Szef Eagle FC ma plan wobec byłego mistrza UFC.

Podczas gali oznaczonej numerem 47, która odbędzie się w piątek, Junior dos Santos (21-9, 15-8 w UFC) zadebiutuje w klatce organizacji Eagle FC podejmując innego weterana UFC, Yorgana de Castro (8-3, 1-3 w UFC).

Podczas konferencji prasowej szef organizacji, Khabib Nurmagomedov, ujawnił swój plan wobec Brazylijczyka w przypadku jego wygranej.

Jeśli Junior dos Santos wygra to będziemy chcieli jego walki z Fedorem. Teraz musi się skupić na Yorganie, ponieważ w piątek ma twardego przeciwnika.

Chcę rozmawiać z moim przyjacielem, Scottem Cokerem, ponieważ Fedor jest na kontrakcie z Bellatorem. Nie wiem co oni później chcą z nim zrobić, ale na pewno możemy porozmawiać i stworzyć dobrą historię.

W przeszłości organizacja Bellator nie stroniła od rywalizacji swoich zawodników z reprezentantami innych organizacji, współpracuje z RIZIN. Obecnie Fedor nie ma zakontraktowanego kolejnego pojedynku a wiadomo już, że wcześniej planowana, ostatnia walka w karierze Ostatniego Cesarza, nie odbędzie się w Rosji z powodu militarnego konfliktu z Ukrainą.

Dos Santos w starciu z Yorganem na pewno będzie chciał przerwać fatalną passę czterech kolejnych porażek poniesionych w klatce UFC. Brazylijczyk nie ukrywa, że jest zainteresowany potencjalnym starciem z Emelianenko.

Jestem wielkim fanem Fedora i naprawdę zgadzam się z Khabibem, który mówi, że on jest najlepszy. To był magiczny czas światowego MMA kiedy on dawał te niesamowite walki z Big Nogiem. Ja wtedy jeszcze nie walczyłem, ale byłem jego wielkim fanem.

Gala Eagle FC 47 odbędzie się w Miami, w karcie walk znajdują się m.in. pojedynki Thiago Silvy z Hectorem Lombardem i Makiego Pitolo z Dougiem Usherem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *