Robert Whittaker o aktualnym stanie zdrowia i przybliżonym terminie na walkę z Kelvinem Gastelumem

Daniel Carson/Getty Images

Mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker podał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia po kontuzji ręki i wskazał przybliżony termin w którym mogłaby się odbyć walka z Kelvinem Gastelumem.

Wczoraj zadebiutował najnowszy sezon The Ultimate Fighter 28, w którym trenerami są Robert Whittaker i Kelvin Gastelum. W finale TUF’a obydwaj trenerzy staną do pojedynku, którego stawką będzie tytuł mistrza wagi średniej.

W tym tygodniu w Los Angeles, Whittaker rozmawiał z dziennikarzami, którym przedstawił postęp w rehabilitacji ręki, którą uszkodził w pojedynku z Yoelem Romero na gali UFC 225.

„Miałem operację prawej ręki. Mam tam włożoną metalową płytkę i kilka śrub. W lewej ręce z kolei mam inny problem, tam gdzie więzadło w środku się dzieli, więc próbuję sobie z tym teraz poradzić.

Już zacząłem pracować nad siłą, kondycją i rehabilitacją, starając się uzyskać pełny zakres ruchu i ruchu także w obu rękach. Trzeba coś robić na poczekaniu. Próbuję przeprowadzić testy, żeby zobaczyć, gdzie jest granica i co mogę teraz zrobić. Kiedy obydwie moje ręce będą w dobrej formie, będę mógł porozmawiać z lekarzem o pełnym treningu.

Liczę na walkę na początku przyszłego roku. Myślę, że wtedy będę w najlepszej formie i wtedy możesz się spodziewać, że będę przygotowany w 100 procentach. Chodzi o to, że obydwie ręce są kontuzjowane, a ja chcę nie tylko lepiej walczyć. Chcę dojść do pełni zdrowia, a potem trenować na 100 procent. Chcę zwiększyć swoje umiejętności o 100 procent, więc następnym razem, gdy wkroczę do Oktagonu, będę lepszy niż przedtem.”

Kiedykolwiek to nastąpi, Robert Whittaker nie może się doczekać walki z Kelvinem Gastelum i jest pewny, że wygra. W jego opinii jest on ogólnie lepszym zawodnikiem niż jego przyszły rywal.

„Szczerze mówiąc po prostu myślę, że jestem lepszy. Myślę, że jestem lepszy we wszystkich aspektach walki.”

One thought on “Robert Whittaker o aktualnym stanie zdrowia i przybliżonym terminie na walkę z Kelvinem Gastelumem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *