Robert Whittaker i Darren Till umawiają się na walkę w kategorii catchweight

Kevin Jairaj-USA TODAY Sports // Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Robert Whittaker ma nadzieję, że jego sierpniowa walka z Darrenem Tillem będzie mogła się odbyć w limicie catchweight 195 funtów.

Oczekuje się, że Robert Whittaker i Darren Till zmierza się w walce wieczoru gali UFC Dublin planowanej na 15 sierpnia. Jednak w związku z tym, że pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie siłowni i klubów sportowych, były mistrz wagi średniej mówi, że wolałby nie robić intensywnych treningów i stoczyć walkę w kategorii catchweight, żeby obydwaj nie musieli redukować wagi. Whittaker rozmawiał na ten temat z ESPN.

„Naprawdę chcę się dogadać z Darrenem, bo czuję, że on to rozumie. Dogadać w takiej sprawie, że w ogóle nie trenujemy, po prostu nie trenujemy, robimy catchweight 195 funtów i po prostu idziemy w tany. Brachu, uwielbiam to. Jestem pewien, że jemu też by się spodobał ten pomysł. Wcinamy frytki z sosem do sierpnia, wchodzimy tam i robimy dym. On to rozumie.”

Darren Tilla przyjmuje ten pomysł bez wahania i cieszy się z takiej propozycji.

„Bez zastanowienia… TAK”

Darren Till odpowiedział na Twitterze, że chce się napić z Whittakerem podczas tygodnia walki, ponieważ nie będą musieli zbijać wagi.

„Teraz, kiedy nie będziemy musieli ciąć wagi Rob? Czy możemy po prostu wykorzystać czas tygodnia walki na naszą korzyść, może jakiś drink? Dip? Gra? Może również… „

Chociaż Whittakerowi i Tillowi podoba się pomysł walki w catchweight, UFC może nie być chętne do zestawienia takiej walki. Organizacja powiedziała już, że nie lubi zestawiać pojedynków w catchweight, nawet w tym czasie, kiedy treningi są trudniejsze do wykonania.

Robert Whittaker ma za sobą porażkę przez nokaut w ostatniej walce z Israelem Adesanya na gali UFC 243, tracąc tym samym tytuł mistrza wagi średniej. Wcześniej pokonał Yoela Romero przez niejednogłośną decyzję.

Jeśli chodzi o Darrena Tilla, to pokonał on Kelvina Gasteluma przez niejednogłośną decyzję na UFC 244 w swoim debiucie w wadze średniej. Wcześniej przegrał dwie walki przez nokaut w starciu z Jorge Masvidalem i poddanie w walce z Tyronem Woodleyem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.