Robert Whittaker chce wciągnąć Israela Adesanyę w brutalną pięciorundową wojnę

Esther Lin, MMA Fighting

Mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker przejmuje się kwestią skończenia tymczasowego mistrza Israela Adesanya przed czasem na UFC 243. Wręcz przeciwnie, mistrz planuje wciągnąć swojego rywala w okrutną, pięciorundową wojnę.

Robert Whittaker wychodzi z założenia, że jeśli uda mu się skończyć rywala przed czasem, to dobrze, ale nastawia się bardziej na zajadłą wojnę.

Whittaker oglądał ostatnią pięciorundową walkę Adesanyi z Kelvinem Gastelumem i uważa, że jeśli uda mu się wciągnąć Nigeryjczyka w podobnie brutalną walkę, Kiwi polegnie. (Kiwi to potoczne określenie mieszkańca Nowej Zelandii)

„Nie sądzę, aby był w stanie wytrzymać tę gorącą atmosferę, którą s4tworzę – i nie zamierzam go szybko kończyć. Planuję wciągnąć go w pięciorundową wojnę. Wciągnę go do okopów.

Zrobię to, co zrobił Gastelum, ale lepiej. Zobaczmy, czy zechce wyjść z tego wcześniej”.

Whittaker wątpi, że Adesanya jest w stanie wytrzymać tego rodzaju pięciorundową bijatykę, ale to nie znaczy, że nie szanuje swoich rywali. Mistrz po prostu wierzy, że jest lepszym zawodnikiem – i wciąż się rozwija.

„Uważam, że Adesanya jest niezwykle niebezpieczny. Myślę, że jest bardzo utalentowanym i wspaniałym wojownikiem, ale do diabła, ja nadal się rozkręcam? Nigdzie się nie wybieram, w najbliższym czasie.

Szczerze mówiąc, jestem bardziej podekscytowany tym, jak wypadnę w tej walce dzięki pracy, którą włożyłem i jakim zawodnikiem się stanę po tym pojedynku, ponieważ z każdym rokiem czuję się coraz lepiej. Z każdym rokiem mam cięższe walki i zostało mi jeszcze wiele lat.

Oczywiście, nie patrzę w przeszłość Israela. Jest bardzo twardym przeciwnikiem i szczerze mówiąc, będzie to bardzo ciężka walka i wiem o tym. Przygotowałem się na to. Ale jedyną pewną rzeczą po tej walce, jest to, że w poniedziałek pojadę do domu i zobaczę się z dziećmi. Tyle”.

Nie ma wątpliwości, co do tego, że Robert Whittaker jest znakomitym zawodnikiem, ale przez jego problemy z kontuzjami i zdrowiem, fani czują niedosyt jego walk. Należy mieć nadzieję, że tej nocy Whittaker wyjdzie do Oktagonu w najlepszej formie z dotychczasowych występów, co w połączeniu ze stylem walki i umiejętnościami Israela Adesanya, zagwarantuje nam znakomite widowisko.

One thought on “Robert Whittaker chce wciągnąć Israela Adesanyę w brutalną pięciorundową wojnę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *