RIZIN powraca do Tokyo Dome wraz z galą RIZIN 28

Gala RIZIN 28 to powrót największej japońskiej organizacji do Tokyo Dome. Wraz z tą galą nastąpi kilka znaczących zmian w zasadach panujących w organizacji.

Centralnym punktem dwóch następnych gal RIZIN jest niezaprzeczalnie wielki 16-osobowy turniej Grand Prix wagi koguciej. Akcja rozpocznie się czterema walkami otwierającymi galę zaplanowaną na 13 czerwca, a zakończy się 27 czerwca w Osace na gali RIZIN 29. Najpierw jednak trzeba przygotować się do wielkiego show na starych terenach PRIDE.

Organizacja zorganizowała w poniedziałek konferencję prasową dotyczącą gali RIZIN 28, na której ogłosiła kilka dodatkowych walk oraz kilka zmian w zasadach. Od teraz łokcie będą dozwolone we wszystkich walkach. Wcześniej zawodnicy mogli zgodzić się na walkę z łokciami, jeśli obaj uznali to za stosowne.

Również wazelina będzie teraz nakładana na twarze zawodników przez sędziów przed wejściem do ringu.

Fani od dawna czekali na starcie czołowych zawodników wagi lekkiej, Tofiqa Musayeva i Roberto „Satoshi” de Souzy – teraz będą mogli je obejrzeć na gali RIZIN 28. Musayev ostatni raz walczył na gali RIZIN 20, wygrywając Grand Prix w wadze lekkiej. Od tamtej pory służył w azerskiej armii, podczas gdy Satoshi ma na koncie dwa imponujące szybkie skończenia.

Mistrz wagi piórkowej Yutaka Saito również powróci do akcji po raz pierwszy od czasu zdobycia tytułu mistrza, pokonując Mikuru Asakurę w listopadzie 2020 roku. Na jego drodze stanie kolega z drużyny Musayeva, Vugar Keramov, w walce bez tytułu.

Pełną kartę walk gali RIZIN 28 w obecnym kształcie można zobaczyć poniżej, a na jej szczycie znajdują się cztery ostatnio ogłoszone pojedynki.

RIZIN 28 – Tokyo

Data: 13.06.2021
Miejsce: Tokyo Dome, Tokio – Japonia

Karta główna

Walka o pas wagi lekkiej
71 kg: Tofiq Musaev vs. Roberto „Satoshi” de Souza

61 kg: Shooto Watanabe vs. Kai Asakura – runda otwierająca turniej Grand Prix wagi koguciej
61 kg: Shintaro Ishiwatari vs. Naoki Inoue – runda otwierająca turniej Grand Prix wagi koguciej
61 kg: Yuki Motoya vs. Ryo Okada – runda otwierająca turniej Grand Prix wagi koguciej
61 kg: Hiromasa Ogikubo vs. Takeshi Kasugai – runda otwierająca turniej Grand Prix wagi koguciej
66 kg: Mikuru Asakura vs. Kleber Koike Erbst

120 kg: Tsuyoshi Sudario vs. Shoma Shibisai
Catchweight 73 kg: Satoshi Yamasu vs. Noah Bey
66 kg: Yutaka Saito vs. Vugar Keramov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *