Renan Barao chce wygrać dwie walki i stanąć do pojedynku o pas

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

W ciągu trzech ostatnich lat, byłemu mistrzowi wagi koguciej Renanowi Barao (34-5, 1 NC) nie wiodło się najlepiej, ponieważ na siedem walk wygrał tylko trzy, ale jego zdaniem, to ma się teraz zmienić.

Po debiucie w UFC w 2011 roku, Barao stoczył siedem wygranych walk z rzędu zdobywając tymczasowy pas wagi koguciej broniąc go dwukrotnie, a następnie broniąc tytułu niekwestionowanego mistrza, który stracił w walce z T.J’em Dillashawem. Od tej porażki Barao zaliczał częstsze porażki i nie był w stanie odzyskać mistrzowskiego pasa w rewanżu z Dillashawem. Dodatkowo problemy z robieniem wagi zmusiły go do powrotu do dywizji piórkowej, ale tam również nie zagrzał długo miejsca i po dwóch walkach wrócił do dywizji koguciej gdzie znów miał problem ze zrobieniem wagi.

W związku z porażkami i problemami z wagą, Renan Barao zdecydował się na zmianę klubu z Nova Uniao na Amarican Top Team i o tych zmianach opowiedział w rozmowie z serwisem MMAJunkie.com.

„Zrobiłem cały obóz przygotowawczy w American Top Team, było świetnie. Naprawdę mi się podobało. Jest tam wielu ludzi. Szukałem czegoś innego, czegoś, czego jeszcze nie widziałem w zakresie treningu, aby poprawić niektóre szczegóły. Dobrze jest się nadal rozwijać, aby kontynuować ewolucję. Wiemy, że MMA również ciągle się zmienia, więc zawsze dobrze jest otrzymywać nowe informacje. Moja dieta całkowicie się zmieniła, jestem lżejszy i było to łatwiejsze do zrobienia niż ostatnio. Cięcie wagi jest zawsze trochę denerwujące, ale wszystko idzie zgodnie z planem.

Nie miało znaczenia, kim jest przeciwnik. Ważną rzeczą jest ciągłe działanie, pokazywanie tej ewolucji i wyników moich treningów. To, co mnie wzmacnia, to moi przyjaciele i rodzina, którzy zawsze są gotowi zaoferować mi kilka słów pocieszenia. Moją troską jest to, aby dać z siebie wszystko mojej rodzinie. To jest naprawdę mój główny cel.

To jest cel każdego, ale oprócz tego mój cel jest inny. Chcę wrócić i stoczyć wspaniałe walki. Jednak wszystko po kolei. Myślę teraz o tej walce, potem o następnej, a później chcę oczywiście wrócić po pas.”

Renan Barao stanie do walki z Brianem Kelleherem na gali UFC on FOX 28 w Orlando na Florydzie. Zwycięstwo w tym pojedynku będzie dla Barao pierwszą wygraną walką Brazylijczyka w wadze koguciej od 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.