Remis Polaków na Ukrainie

27 maja w Kijowie odbył się mecz kickboxingu w formule kick light pomiędzy Polską a Ukrainą, który zakończył się remisem 4:4. Chociaż początek nie był zbyt udany dla polskiej reprezentacji, ostatecznie udało się naszym zawodnikom nawiązać równorzędną, emocjonującą walkę.

Spotkanie rozpoczęło się od trzech porażek z rzędu polskiej reprezentacji, swoje walki przegrali po kolei: Przemysław Kacieja, który jednak postawił trudne warunki swojemu przeciwnikowi i przegrał niejednogłośnie, Mateusz Niżejewski i Nikodem Bigus.

Wynik 3:0 na tym etapie na pewno nie nastrajał pozytywnie, jednak w tym momencie zmotywowani Polacy postanowili odwrócić losy spotkania. Adrian Durma i Adam Kryszewski kolejno wygrali swoje walki i wynik 3:2 sprawił, że nasza reprezentacja złapała drugi oddech.

W szóstym pojedynku Łukasz Puczyński, niejednogłośnie uległ swojemu przeciwnikowi z Ukrainy, jednak dał świetną walkę, czym zagrzał do boju Piotra Wypchała i Michała Bławdziewicza. Obaj Polacy nie dali szans swoim przeciwnikom i tym samym odpowiednio doprowadzili do stanu 4:3, a potem w ostatecznym rozrachunku do remisu.

Kierownicy wyjazdu polskiej reprezentacji Łukasz Wabnic i Martyna Stejskal mówią jednym głosem:

To był przyjemny i udany wyjazd. Strona ukraińska przyjęła nas wyśmienicie. Byliśmy zakwaterowani w wysokiej klasy hotelu, zawodnicy otrzymali okolicznościowe koszulki, nagrody finansowe
i puchary, a po walkach zaproszono nas na bankiet. Organizacyjnie całe zawody były prowadzone na wysokim poziomie od początku do końca.

Nic dziwnego, że Prezes PZKB Piotr Siegoczyński planuje dalszą współpracę z Andreiim Martynovem, organizatorem meczu.

Trenerem naszej kadry był Patryk Zaborowski.

Kick light jest jedną z 7 formuł, w której rywalizują zawodnicy PZKB przynależący do struktur federacji WAKO, zrzeszającej związki kickboxingu z 126 państw. W tej formule zawodnicy walczą na tatami, są wyposażeni min. w kopacze i nagolenniki. Uderzają z ograniczonym kontaktem. 3 sędziów punktowych liczy ilość trafień, a nie ich siłę. Sędziom reprezentującym Polskę był Ryszard Zawistowski.

Oto wyniki meczu ze stosunkiem sędziowskim:

kat. – 63 kg Przemysław Kacieja vs Sjemeczuk Maksim, 1:2

kat. – 69 kg Mateusz Niżejewski  vs Demchuk Vladimir, 0:3

kat. – 74 Nikodem Bigus vs Najczuk Vadim, 0:3

kat. – 74 Adrian Durma vs Mehbaliev Samir, 3:0

kat. – 79 Adam Kryszewski vs Babenko Vadim, 3:0

kat. – 84 Łukasz Puczyński vs FostenkoVlad, 1:2

kat. – 94 Piotr Wypchał vs Shcherabatyuk Roman, 2:1

kat. + 94 Michał Bławdziewicz vs Melnik Roman, 3:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *